Čt. Lis 30th, 2023

Facebook jsem deaktivoval a založil twitter. Aneb od čerta k ďáblu?

Twitter mě má dát zkušenosti s….s twitterem! a má mě naučit vystihnout důležitá fakta ve 144 znacích. To pro tak ukecaného člověka jistě nebude problém a z tohoto důvodu jsem si hned po založení twitteru do avataru nahodil fotografii pečeného kuřete. Pečeného twittera jsem totiž bohužel nenašel.

Zatímco Facebook jsem používal na lidově řečeno „blití“ a sdílení naprosto pochybných blbostí (čímž teď s nadšením urážím všechny, kterým se mé diskuse o důležitých problémech a vládních krizí líbily), twitter mě bude muset naučit dokonalé kreativity do 144 znaků. Velice vtipné tweety mě inspirovaly u profilu Karla Schwarzenberga, jehož tweety mají jistou dávku humoru. A důvod proč jsem si založil twitter byl dnešní Barcamp, který se do budoucna stane termínem a místem mé pravidelné návštěvy. //Je jen málo míst, kde vás zadarmo oblečou do trička, nacpou chlebíčky k prasknutí, zalijí kávou a pokud vás to jezení, pobírání reklamních triček, propisek, tužek a pochybných odznáčků společností, o kterých jste v životě neslyšeli přestane bavit, můžete si poslechnout taky přednášku některých zkušenějších odborníků v branži IT, managementu a marketingu. O navazování kontaktů s vašimi kolegy bych se měl zmínit také. Přednáška Davida Grudly mi byla osudnou a donutila mě twitter založit. Měli byste ho založit i vy? Ne, pokud nejste krásné, či vtipní. Já se pokusím alespoň o tu vtipnost ve 144 znacích. V mém podání to slovem katastrofa lépe vystihnout nepůjde.

Příště bych chtěl zkusit v Barcampu přednášet na téma Virtualizace : Nucené zlo šetřící….? Zvolte si v diskusi nejlepší Hypervisor.

Atmosféra barcampu byla relativně domácí, mluvilo se hlavně o Start-upech, o marketingu za pakatel a o projektech, které na to jdou zkrátka jinak. Třeba o Gameful studiu, zabývajícím se gamifikací. HTML5 , postgreSQL a další zajímavé věci, které už uvidím jen ze záznamu mi bohužel dnes utekly.

Oprava : Všude kde jsem napsal v souvislostí s Twitterem číslo 144 si domysleme prosím číslo 140. Z vlastní neznalosti jsem tak znalý a přidal jsem k dobrotě twitteru o 4 znaky navíc.

 

 

 

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji cca 30 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem spravuji s dalšími kolegy 8000 serverů po celé Evropě a tato práce mě nesmírně baví, protože se vše musí automatizovat a nabízí mi to možnost trénovat další evropské jazyky od Angličtiny, přes Němčinu až po Italštinu.

3 thoughts on “Barcamp: Twitter vs. Facebook”
  1. Koukam, jak David svou prednaskou donutil ne jednoho cloveka zalozit si twitter 🙂 Tak at se dari.

  2. Jo to jo. David má o jednoho followera navíc (koho jsem taky mohl followovat, když jsem byl na jeho přednášce, že?) a já mám alespoň další zkušenost – učím se napsat realitu do 144 znaků. Občas je to jako snažit se popsat druhou světovou válku, do krátké pětiminutové pohádky pro děti : -)

  3. Tak já jsem naprosto poblázněnej Facebookem a Twitterem. Na Facebooku mám pouze přátele, ale na twitteru můžu sledovat jakoukoliv osobnost. Ani bez jednoho bych si dnešní život neuměl představit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 × 1 =