Ne. Kvě 19th, 2024

Už jsem byl z toho magor a měl jsem v tom zmatek, teď to tu uvedu polopatě!

 

ionice -cčíslo -nčíslo -pčísloprocesu

pgrep mysql

příklad: vypíše 3817 a 4061

ionice -c1 -n0 -p3817 znamená, že priorita I/O operace (tedy náročnost na pevný disk) procesu mysql, jehož PID (proces id) jsem zjistil příkazem pgrep mysql, je -n0 hodnota v nejvyšší třídě důležitosti třídy na -c1 tedy 1.místě .

-c1 (nejlepší priorita děj se co děj)

-c2 (best effort – takový poměr cena/výkon)

-c3 idle priorita (nejnižší)

c znamená class. n znamená asi number, tedy číslo v třídě.

naopak

ionice -c3 -n7 -p3817 je nejhorší priorita. -n 7 číslo ve třídě – tedy nejhorší, a c3 je idle priorita.

zpravidla čím menší čísla za c a n tím lepší priorita. Čím větší čísla za c a n tím horší priorita.

ionice -c3 -n7 -pčísloProcesu dejte procesu, který chcete aby běžel fakt na pozadí a ostatní služby ani uživatelé nepoznali nějaký úbytek výkonu. Naopak ionice -c1 -n0 -pčísloProcesu dejte procesu, který chcete aby běžel s naprosto tou nejlepší prioritou pro pevné disky.

 

 

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji cca 30 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem spravuji s dalšími kolegy 8000 serverů po celé Evropě a tato práce mě nesmírně baví, protože se vše musí automatizovat a nabízí mi to možnost trénovat další evropské jazyky od Angličtiny, přes Němčinu až po Italštinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

one × five =