Pá. Čvn 21st, 2024
errorová hláška promox VE 8.0.4 Requesting HA start for VM 100. service VM:100 in error state, must be disabled and fixed first. TASK ERROR: command 'ha-manager set vm:100 --state started' failed: exit code 255

Tato chyba nastává tehdy, když máte VMko v HA režimu, všechny mašiny vypnete (protože to byl testovací cluster v mém případě), může se to stát tehdy, když VMko příliš často je restartováno/přemigrováno kvůli HA (High Availability) a jakmile jste si nastavili v HA režimu, že VMko může nastartovat a relokovat se třeba jen 3x, tak jakmile se tak stane, tak musíte VMko z HA režimu odebrat a pak už bude startovat a až potom to musíte to VMko znovu přidat do HA režimu.

Zde je řešení v obrázku:

Klikněte na Datacenter / HA / klikněte na vechna VM v error State (stavu) a klikněte na tlačítko remove a VMko už bude v pořádku startovatelné

Pak můžete VMko znovu přidat do HA režimu:

A pak už uvidíte, že VMko je ve stavu starting.
Dole už uvidíte ve stavovém výpisu, že VMko už skutečně startuje:


Tady musím Proxmox komunitu pochválit, že se na jejich forum registrují uživatelé jen proto, aby poděkovali za radu těm, kteří toto někomu v diskusi poradili.

zdroj

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji cca 30 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem spravuji s dalšími kolegy 8000 serverů po celé Evropě a tato práce mě nesmírně baví, protože se vše musí automatizovat a nabízí mi to možnost trénovat další evropské jazyky od Angličtiny, přes Němčinu až po Italštinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *