Pá. Pro 1st, 2023

Máte staré jízdenky MHD, které již neplatí?

Stejný případ se stal mě. Udělal jsem jarní úklid peněženky a co nenajdu? 3 lístky, všechny nepoužité z roku 2011 (platnost od 1.4 2009) . Jeden z nich dokonce stál 80kč jako celodenní jízdenka po Brněnském MHD. Taková jízdenka se hodí právě tehdy, když přijede nějaká návštěva a to poslední na co potřebujete myslet je, kde seženete tu zatracenou jízdenku.

Proto kdykoliv mám čas a stojím někde delší dobu na zastávce s přítomným automatem na jízdenky, tak neváhám a prostě koupím jízdenku ať už na 15 minut nebo na 60. Nejenže uteče čas, ale až budete zrovna potřebovat jízdenku, tak budete sakra rádi, že ji máte, nehledě na to, že se zbavím drobných.

No a proto se mi občas stane, že se mi nahromadí více jízdenek, než zrovna potřebuji, uplyne nový rok a jízdenky přestanou platit. Co teď?

Když jsem jel nedávno vlakem, vzpomněl jsem si, zeptal jsem se revizora (ano, potkal jsem ve vlaku revizora a dokonce dřív než průvodčího) jestli jdou jízdenky vyměnit. Měl jsem štěstí, jízdenky šly vyměnit, ale jen v DPMB centrále u Grand hotelu (kousek od nástupiště Student Agency).

Přijdete k přepážce, vytáhnete jízdenky (samopal nebo futrál s houslema NE! ), paní za přepážkou spočítá celkovou cenu všech vašich jízdenek a nabídne vám zato cenovou náhradu, za kterou si můžete vybrat jakékoliv nové jízdenky. Pokud chcete lepší náhradu, musíte si doplatit rozdílovou cenu jízdenek. Takže já jsem za jízdenky v hodnotě 130 kč dostal jednu celodenní za 90,- potom dvě za 20,- (15 minutové).

Teď jen pro příklad:

Za 130 korun, které mi byly ohodnoceny za jízdenky, které jsem přinesl, by šlo stejně tak koupit třeba jednu za 90,- jednu za 20,- a vymyslím si jednu za 27 a zbývajících 7 korun doplatit. Nebo si můžete vybrat 5 jízdenek za 20 korun a zbývající za 27 korun, o 3 koruny však příjdete, nebo si doplatíte a budete mít další jízdenku. Variací je však mnoho. Já se každopádně zbavil navíc jedné jízdenky za 12 korun, která mi byla úplně k ničemu. Myslím si, že ze stejného důvodu, pokud koupíte jízdenku a zjistíte, že jste se třeba v automatu ukliknuli a koupili si jinou jízdenku, která je pro vás nepoužitelná, zajdete na pobočku a vymění vám ji za jinou, případně pokud je její cena příliš nízká, doplatíte si cenu lepší jízdenky a máte vystaráno.

 

Mimochodem na webu DPMB.cz se lze dočíst této novinky:

„V souvislosti se změnou Tarifu IDS JMK od 1. ledna 2012 upozorňujeme naše zákazníky, že jednorázové jízdenky a předplatní jízdenky přenosné, platné do 31. prosince 2011, lze použít do 15. ledna 2012. Tyto jízdenky musí být označeny nejpozději do půlnoci 15. ledna 2012 a platí až do konce své časové platnosti.

Nevyužité jednorázové jízdenky a předplatní jízdenky přenosné, vydané Dopravním podnikem města Brna, a.s., lze v obvyklých předprodejích vyměnit s případným doplatkem za jízdenky dle nového tarifu nejpozději 31. března 2012. V případě, že jízdenka dle původního tarifu je využita pouze částečně (u univerzálních jízdenek), pro případnou výměnu se použije pouze hodnota odpovídající nevyužité části jízdenky. Finanční náhrada za nevyužité jízdenky se neposkytuje.“

 

 

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji cca 30 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem spravuji s dalšími kolegy 8000 serverů po celé Evropě a tato práce mě nesmírně baví, protože se vše musí automatizovat a nabízí mi to možnost trénovat další evropské jazyky od Angličtiny, přes Němčinu až po Italštinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

six + nineteen =