Po. Pro 4th, 2023

Už mám po krk sledovat každý den server novinky.cz kdykoliv jsem nucen se přihlásit na email od seznamu.
Co se dočtu na novinkách každý den? Ten uplatil toho, ten zas uplatil někoho jiného. Ta a ta zakázka byla zmanipulována, zvýšíme daně, důchodová reforma, aha spletl jsem se, my důchody nezmrazíme, jenom je očešeme tak, že nebude rozdíl mezi zmražením a oškubáním na kost a takto to jde den za dnem.
Nevím kdo vede server novinky.cz a ani mě tato informace nezajímá. Tato neustálá masáž mi však připadne jako lobby konkurenčních stran, které dělají vše proto, aby vmasírovali lidem myšlenku, že když stát šetří, tak je to špatně, že nás všechny stát jen očeše a že budeme největší chudáci, stejně tak jak nejsou na nic peníze, hlavně že tu pak sekretářky mají na platech 273 tisíc korun. viz. (http://zpravy.idnes.cz/necasova-prava-ruka-loni-dostavala-stedry-plat-v-breznu-273-tisic-pwr-/domaci.aspx?c=A120117_124813_domaci_jj)

A zde se dostáváme k rozdílu, mezi novinkami a novinkami. Ty první novinky vám tvrdí, jak je všechno strašné (všimněte si, jak se za komunismu říkalo, jak je všechno úžasné a teď v kapitalismu se naopak na vše jen nadává a háže špína) a tamní redaktoři jsou zkrátka jenom chudáci v žurnalistice, kteří vystudovali žurnalistiku, aby jenom o něčem informovali. Chcete číst novinky od lidí, kteří sami nemají co do huby a tak se soustřeďují na témata, která píšou jen proto, aby vás donutili si je číst? Chcete číst novinky od lidí, kteří rozumí žurnalistice, ale nerozumí absolutně ničemu v politice, ekonomice a dalších oborech? Potom se novinky.cz rozhodnou, že to tedy se špatnými zprávami přehnali a v hlavním výpisu novinek se objeví zpráva jako například : „Drzý ledňáček nerespektoval lidská práva“. viz (http://www.novinky.cz/koktejl/263205-drzy-lednacek-nerespektoval-lidska-pravidla.html) .

A pak je tu druhá věc. Chvilku jsem začal číst server ihned.cz, který si troufám označit za daleko objektivnější i přestože tam píší názory úspěšní podnikatelé, ekonomové a všichni lidé z české scény, o kterých si troufám tvrdit, že něčeho dosáhli. Potom co jsem si chtěl přečíst jednu novinku, kde jsem viděl nadpis a kratičký úvod, po kterém po mě bylo požadováno „zaplať, jinak si zprávu nedočteš“ jsem od serveru ihned zase na čas upustil, protože tyto servery vydělávají už i tak nemalé peníze na reklamě, na reklamě před videem a dalších možnostech. Teď jsem se znovu rozhodl vrátit na ihned.cz po dnešní zkušenosti s novinkami, který tímto u mě ztratil veškerou důvěryhodnost a zdravé uvažování. Troufám si i říct, že kdybychom udělali průzkum mezi uživateli serverů novinky.cz a ihned.cz, uživatelé serveru novinky.cz budou mít daleko nižší průměrný plat, než serveru ihned.cz, uživatelé serveru novinky.cz budou mít daleko nižší pracovní pozici než uživatelé serveru ihned.cz a vsadil bych celý ihned.cz zato, že i procentuelní zastoupení uživatelů s nižším IQ než 80 bude zastoupeno více u serveru novinky.cz, než u serveru ihned.cz .

Když se tedy poohlédneme zpět k vládě, šetření a zadlužování státu, vysvětlím, jaký je rozdíl mezi novinkami a novinkami. První případ, kdy se jen na vše nadává a VYSVĚTLUJE, jsem již popsal. Ivo Toman na svých nahrávkách říká „Neschopní vysvětlují.“ Policista vysvětluje, proč dával pokutu, učitelka vysvětluje, proč dala za 5, a podívejme se, kolik existuje vtipů na policisty a učitelky?
A teď se podívejme na servery (a nechci mluvit jenom o ihned.cz, ještě by si někdo mohl všimnout, že mi třeba ihned.cz zaplatil za kvalitní článek : ))) ) které mají podobnou kvalitu, jako server ihned.cz. Nikdo tam nepíše a nevysvětluje CO se stalo a nelobbují tam za názory, kterým sami nerozumí, ale když už někdo píše novinku, zprávu, či názor, připíše tam, CO by v takové situaci udělal on, co si o tom ten člověk myslí a co si myslí o tom, že to třeba naše vláda nedělá dobře a jakým způsobem by to třeba řešil on, aby to vyřešil. Vysvětluje? Naopak, prodává myšlenku, když potom za nejkvalitnější články chtějí mít na serveru ihned.cz zaplaceno. A je pro mě daleko lepší přečíst si názor člověka, který to někam opravdu dotáhl a buď si říct “ ano, tak s tím mohu do určité míry souhlasit, nebo s tím naprosto souhlasím, protože mi to dává smysl“, anebo se s názorem neztotožním a další článek si od takového člověka nepřečtu, protože vidím, že má takový člověk naprosto pochybné názory, pokud zrovna nešlápl vedle.

Rozdíl v tomhle mezi serverem novinky.cz je zase zřejmý. Na ihned.cz máme fotku autora, krátce o něm a jasný názor, za který se ten člověk nestydí, protože píše kvalitně, dosáhl nějakého úspěchu, ačkoliv nestudoval ani den žurnalistiku na nějaké škole!!! Jak je tedy možné, že člověk, který má sice vysokou školu a nestudoval nikdy žurnalistiku dokáže napsat kvalitnější článek, lepší kritiku, lepší názory, než člověk, který žurnalistiku vystudoval?

A je tu další otázka. Který drzoun si troufne psát o ekonomii, ačkoliv vystudoval žurnalistiku a do ekonomie nevidí? Ještě lepší jsou drzouni na novinkách, kteří se odváží napsat jakoukoliv zprávu a asi se za ni stydí natolik, že tam pro změnu ani nenapíší své jméno. viz (http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/263355-pod-povrchem-saturnova-mesice-je-slany-ocean-priznivy-pro-zivot.html?ref=zpravy-dne ).

Znamená to, že server novinky.cz nejsou důvěryhodným zdrojem, protože neuvádí ani autora článku? Dostal se s důvěryhodností český server novinky.cz podle googlu „Nejčtenější zprávy na českém internetu “ viz (https://www.google.cz/search?ix=seb&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=novinky) na úroveň české wikipedie s pár řádky o problematistice?

Je server novinky s kvalitou informací někde na úrovni půlky chleba za 9,90 z Tesca, který druhý den plesniví a měkký je ještě další týden ve čtvrtek? Je to proto, že dává lidem to co chtějí a lidé jsou tak hloupí, že si to nechají líbit? Nebo je tak velká konkurence, že všichni z obav před strachem zákazníka dělají vše proto, aby každého nalákali a dělali to takzvaně „ve velkém“? Občas mi dochází, že než ve velkém a omlouvat se pak za nízkou kvalitu je skutečně lepší to dělat ve velkém, ale s vysokou kvalitou a mezi zákazníky si vybírat. „Promiňte, nemáme o vás zájem, tlačíte s cenou nízko a to není klientela, kterou hledáme.“ Není TOHLE ukázka daleko lepšího uvažování, než : „Musíme koupit levnější náhražku, ušetříme tolik a tolik a cena zůstane i přes šílenou inflaci a zvýšení daní stejná. Pokud z toho dostanou rakovinu, náš problém to není, ne?“. ?

Přiznávám, že zrovna nejsem ukázkou objektivních a nezaujatých zpráv (nehledě na poslední videa o EPIC failech na odlehčení), dokonce v době psaní této novinky nebyly ještě povoleny komentáře pro nepřihlášené! Na druhou stranu, mě taky nikdo neplatí za to, že se zdraží chleba o 3 koruny, když ani nevím proč, jako na serveru novinky.cz. Uvést do novinky, že je to proto, že se pan Kalousek třeba poškrábal na hlavě a rozhodl se, že teda budeme šetřit, mi taky zrovna nepřipadne jako akceptovatelné. Namísto toho kdyby raději bylo na serveru novinky.cz při psaní těchto novinek řečeno, co by následovalo (a teď raději dle názorů konkrétních odborníků) kdyby se nešetřilo a jaké jsou lepší metody – získat tyto peníze.

Přiznávám, že to vypadá, jako kdybych se tu pouštěl do serveru novinky.cz a říkal o nich, že je to masivní ovlivňování české společnosti ve prospěch komerce. Na druhou stranu se snažím většinu svých tvrzení, pakliže se nejedná o nadsázky, potvrzovat na konkrétních odkazech. Myslel jsem si, že rozdíl mezi profesionálním zpravodajským serverem a mnou je ten, že zpravodajský server píše kvalitní novinky, uvádí všude pečlivě autory a nemá v novinkách více než 1 chybu na článek. Tito autoři, že studovali žurnalistiku?  Jaký je rozdíl v profesionalitě, mezi mnou (mirra.8u.cz) a serverem novinky.cz? Fotku uvedenou nemáme ani jeden, jako autor jsem se tu uvedl, mám tu něco málo napsáno o mně a z reklamy na webu nemám ani vindru a nedělám to ve velkém, ale kvůli sobě.

Začínám být jedním z těch lidí, kterým sice už vadí dávat za chleba 9,90, připomínající houbu na nádobí a to jak konzistencí, tak složením, když se potom chleba druhý den stejně nenajedí. Ačkoliv pak nedokážu koupit chleba za 40 korun, protože takovou krávu nesním ani za týden. Stejnou dobou však chleba za 9,90 z Tesca kvete jak na jaře. Stejné je to v případě novinek s tím rozdílem, že mě nebude stát ani o korunu navíc, když se zkrátka seberu a zprávy budu číst už jen pro mě z lepších zdrojů. Škoda, že ještě dnes ve 21. století jsou firmy, které dělají něco pro peníze a vše podřizují výnosům, než kvalitě a spokojenosti zákazníků.

Toto úterý jsem mluvil s majitelem menšího rodinného pensionu v Lomnici a líbila se mi jeho myšlenka výroby kvalitních marmelád a džemů. Ačkoliv uspěje, myslím si, že s přibývajícím počtem šetřících důchodců a stárnoucí populací bude daleko těžší změnit přístup na „co nejlevnější“ na „co nejkvalitnější za nějakou únosnou cenu“.

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji cca 30 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem spravuji s dalšími kolegy 8000 serverů po celé Evropě a tato práce mě nesmírně baví, protože se vše musí automatizovat a nabízí mi to možnost trénovat další evropské jazyky od Angličtiny, přes Němčinu až po Italštinu.

2 thoughts on “Vláda, šetření a zadlužování státu…vypsat si duši snadno a rychle….”
  1. Myslím, že by se ti nelíbilo kdyby ti policista dal pokutu a neřekl ti za co…

    Ale celkově si mě pobavil, když si považoval novinky za důvěryhodný zdroj informací.. 😀 To je web čistě pro zábavu a nasraní (podobně jako většina ostatních i televizních zpráv). Je to děláno prostě pro masy, které nezajímají odborné kecy, tabulky a čísla. Proč? Protože mají jiné zájmy, stejně jako ty. Pokud chceš ekonomické zprávu čti weby a časopisy o ekonomii. Pokud chceš odborné věci o lekářství/vesmíru/politice/letadlech tak čti/kupuj* specializované věci.

    Já už takové věci přestal číst/sledovat před mnoha lety a o většině „důležitých“ věcí se nikdy nedovím… a ne, nevadí mi to 😉

    Ps: to s tím chlebem je jen výmluva, stejně si vždy nakonec koupíš ten levnější než kvalitnější – alespoň podle toho jak tě znám. A o velikost tady vůbec nejde.

    PS2: Nikdo ti nebrání dělat úžasné zpravodajství/auta/rohlíky(cokoliv jiného) a cpát do toho své prachy(za novináře, pekaře, mouku), čas.. a nic za to nechtít. Jen do toho.

  2. Než si novinky pokazily pověst po startu, tak je běžně ČT1, Nova i Prima citovaly ve zpravodajství, jako zdroj. Takže nebyl jsem jediný, kdo tyto novinky v minulosti bral vážně a nejsem taky poslední kdo je bral vážně, než mu došla trpělivost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

8 − five =