Po. Kvě 20th, 2024

Znáte to. Všechno funguje, vy se vrtáte v iptablech a na co nepříjdete? Ten krám nefunguje, máte pocit že jste už povolili v iptables všechno, že si obsah vašeho disku a vašich služeb může prohlížet i náhodný návštěvník až kdesi v Číně.
Vrtal jsem se v tom pár hodin. (to administrátoři obvykle dělají, když hledají problém). A nakonec mě napadlo, že bych restartoval libvirt.

/etc/init.d/libvirt-bin restart

A najednou jako když mávnete kouzelným proutkem a servery bez konektivity se rozpingaly, DNS funguje a apt-get update konečně dělá to co dělat má potom, když to zadáte.

 

 

 

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji cca 30 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem spravuji s dalšími kolegy 8000 serverů po celé Evropě a tato práce mě nesmírně baví, protože se vše musí automatizovat a nabízí mi to možnost trénovat další evropské jazyky od Angličtiny, přes Němčinu až po Italštinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 × 5 =