Ne. Kvě 19th, 2024

Máme pátek 13.3 2020, vláda vyhlásila od včerejška nouzový stav na 30 dní, všechno je zavřené, co není zavřené teď, bude zavřeno po 20. hodině. Zrušeny všechny akce nad 30 lidí, divadla zavřené, kluby zavřené, kavárny zavřené, lyžařské vleky zavřené, bazény, fitka, posilovny všechno zavřené. Zkrátka všechno kam byste chtěli vyrazit – všechno je ZAVŘENÉ.

Takže zde je seznam toho, co se dá dělat.

Koukat na filmy a seriály

Neměli jste doteď dost času shlédnout všechny díly star-treku: The next Generation? A co teprve Voyager? Ještě jste neviděli všechny díly star-wars? (na ty poslední 3 nekoukejte, ztráta času) Ani Hobbita? Ani Pána prstenů? Co seriál dům z karet?  A co teprve všechny díly červeného trpaslíka? Ok a znáte seriál The Metalocalypse? Je hromada filmů a seriálů, mrkněte na csfd.cz a můžete si vylistovat TOP 200 filmů a garantuji vám, že než shlédnete všechny filmy s hodnocením nad 65% na CSFD, tak pandemie skončí a z vás se stane filmový kritik a znalec v jednom. 😉

Hrát PC HRY

Že vás nebaví hry? Hele tak to musíte zkusit World of Warcraft. Že se vám nechce za WoWko platit? Co takhle zkusit hrát zdarma tady?
WoWko je geniální v mnoha ohledech. Je to hodně velká hra, hrají tam další hráči, můžete s nimi chodit na teamspeak (hlasová komunikace), který defakto nahrazuje hospodu, kam si přijdete ke škopku pokecat a místo toho, že si s někým ťuknete škopkem, tak si můžete otevřít škopek doma. Ale pamatujte DÁVKOVAT, POSTUPNĚ DÁVKOVAT!

Číst knížky

Jestli jste kvalitní introvert, tak jestli máte domácí knihovničku, je na čase se do ní pořádně pustit.

Uklidit doma i ve sklepě

Kdy jindy je lepší čas, než právě teď se pustit do pořádného jarního úklidu? Nejenže se budete lépe cítit potom, co budete mít všechno uklizeno, ale současně naleznete tolik věcí, které jste nemohli najít. 😉

Něco nového se naučit

Něco byste chtěli dělat, ale nemáte co?
Pyladies
docker
přednášky z install festu
prometheus
katacoda
kubernetes
ELK stack
NIXOS
Ansible napříč různými platformami
Chocolatey package manager

SPÁT

Kdy jindy, když ne teď?

Degustovat

Nechápu, proč lidi zběsile nakupovali toaleťáky, těstoviny, další těstoviny, mouku, když by bylo na čase spíš ponakoupit něco zajímavějšího a trošku podegustovat? Sýry, olivy, vína, různé druhy pití.

Opravit doma všechno možné i nemožné

Už vás roky štve „ta klika od kópelky“? Křivé madlo zásuvky od stolu? Tadá! Teď je příležitost. Tak šup šup. 🙂

Pomazat blbosti v počítači a uklidit místo na disku

Ideální. Ccleaner, nebo bleachbit a pomažete různé cache, hesla, blbosti v systému (pokud máte windows). Pomažete staré filmy, nehrané hry, blbosti, co nepotřebujete, protřídíte fotky z dovolené, pomažete máznuté fotky, zbytečná „momentky“ videa.

Úklid v mobilu/tabletu/notebooku

Vytáhnete si všechny fotky z mobilu do cloudu, nebo do počítače, uvolníte místo, odinstalujete staré nepoužívané aplikace, hned bude mobil rychlejší. 😉

 

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji cca 30 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem spravuji s dalšími kolegy 8000 serverů po celé Evropě a tato práce mě nesmírně baví, protože se vše musí automatizovat a nabízí mi to možnost trénovat další evropské jazyky od Angličtiny, přes Němčinu až po Italštinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twelve + eighteen =