So. Dub 20th, 2024

Občas někdo začíná a ptá se mě, jak to má udělat, aby mu iptables nastartovaly hned jak mu naběhne systém (třeba po restartu nebo po zapnutí serveru/počítače).

Proto jsem se rozhodl stejné dotazy posílat do:

tohoto článku.

Je to však ale dobrý dotaz, takže pokud s linuxy třeba někdo začíná, tak je dobré, že po takových věcech pátrá, to není nic proti ničemu. Ale když se Vás na to zeptá asi čtvrtý člověk, tak si vzpomenete, že máte blog a že by Vám mohli ti lidi třeba i zvýšit návštěvnost a Vy jim naopak poradit.

Opět převzeto z mého starého blogu. Proto jsem se rozhodl tento článek vzít a hodit ho do PDFka, abyste si to mohli třeba i prostudovat, jak fungují init skripty a co v nich musí být.

Sosnout to můžete zde, já doufám, že mě za tohle pdfko autor článku na debian-administration jawnsy nezabije a tímto ho zdravím .-) samozřejmě když se ozve, tak se ozve a já to smažu. Thank you Jawnsy .-)

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji cca 30 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem spravuji s dalšími kolegy 8000 serverů po celé Evropě a tato práce mě nesmírně baví, protože se vše musí automatizovat a nabízí mi to možnost trénovat další evropské jazyky od Angličtiny, přes Němčinu až po Italštinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

19 + 8 =