Pá. Dub 19th, 2024

Vlastně je to jednoduchý.

  1. Nedodržujte vůbec žádná pravidla.
  2. Do každého slajdu vkládejte memečka, která vhodně souvisejí s obsahem
  3. Do každého slajdu vkládejte memečka, která s obsahem prezentace VŮBEC nesouvisí, ale využijte vaší geniality a nějak to tématicky propojte, třeba:
   máte osobní život? Ne! Jste přijat! (nápis na dveřích: IT společnost)
  4. Vkládejte do prezentací Hide the pain Harold meme, na kterém vysvětlujte fuckupy, které se mohou při implementaci objevit.
  5. Na příkladu prezidenta sedícího v karanténní skleněné kostce vysvětlete fungování bezpečnostního softwaru ve vaší firmě a k rozdělení uživatelských rolí použijte popisky nad hradním kancléřem Mynářem, šéfem hradního protokolu a jmenovaným ministrem vlády.
   fotografie prezidenta sedícího v karanténní skleněné vitríně nebo kostce, naproti kostce stojí premiér vlády Petr Fiala a bokem stojí hradní kancléř Vratislav Mynář
  6. V prezentaci použijte v dolní části memečka s hide the pain Haroldem zejména maďarské sprosté nadávky, kterým nerozumí nikdo, kromě vašeho oblíbeného maďarského kolegy, který do totálního ticha během slajdu začne řvát smíchy a utírat si slzy, zatímco ostatní koukají a nechápou. Protože nejlepší prezentace jsou ty, kterými zlepšíte celému týmu náladu.
  7. Použijte meme s afričany, tancujícími s rakví a na rakev napište seznam nepodporovaných verzí.
  8. Vložte jako 5. slajd prezentaci s grafem růstu firemních akcií a u propadů připište poznámku, co způsobil propad akcií firmy. „kolegu přijali do firmy“, „kolega dostal přístupy do systému“, „já byl přijat do firmy“, „firma byla odkoupena novým vlastníkem“.
  9. Ve slajdu s otázkou „Je to bezpečné?“ vložte tento meme:
  10. Upozorněte na to, že technologii, kterou používáte, umí AI a pak pod to vlož tohle MEMEčko.
  11. V půlce prezentace vložte tento meme a zeptejte se kolegů, jestli se jim to doposud líbilo a jestli jsou spokojeni s formátem prezentace, zatímco jsou přítomni manažeři:
  12. Vysvětlete funkcionalitu nebo bug na tomto memu:
  13. Pokud víte, že většina vašich kolegů jsou rodiči, neopomeňte vložit tento meme a nakombinovat ho s tématem (např. deployment, fork atd…) :
  14. U slajdu ohledně diskuse, co je špatné, vhodné, nevhodné, nebo must have, vložte tento obrázek:
  15. Ve 3/4 prezentace vložte tento obrázek:
  16. Na téma „z čeho se to skládá“ neopomeňte na tento meme:
  17. K tématům jako „deployment“ či „implementation“, anebo „frontend“ vložte toto meme:
  18. K obecným radám kolegům, co si pohlídat před implementací, nebo po implementaci a odevzdání výsledku zákazníkovi:
  19. Nezapomeňte na něco inspirativního pro vaše projekťáky
  20. Kolegům, kterým vložíte zdrojové kódy do slajdu nezapomeňte vložit místo spodní části tento HUD z Dooma a pak na tom HUDu začněte vysvětlovat, že je potřeba 50 vláken, že zátěž 110% CPU je v tomto use case v pořádku a že jste splnili plán na 124%, zatímco jste splnili 2 ze 3 klíčových indikátorů úspěchu:
   hud z dooma 2
  21. V navazujícím slajdu vložte k návrhu vašeho řešení z předchozího slajdu se zdrojovými kódy a HUDem z Dooma tento obrázek:
   iddqd doom face s nesmrtelností a žlutýma očima
  22. Bug, na který jste narazili, vysvětlete na příkladu se schrödingerovými talíři, u kterých necháte popisek: “ Schrödinger‘s Plates: The plates are both broken and not broken
   Until you open the door“
   schrödingerovy talíře, které jsou současně rozbité a nerozbité, dokud neotevřete dvířka průhledné skříně, ve které se talíře nevhodně umístěné, nacházejí
  23. Na příkladu, jak se připojuje aplikace na API použijte tento obrázek, na což jeden z kolegů poznamená „jé! to je ta slavná zásuvka, co byla v jídelně v T-mobilu!“ 😀
   zásuvka ve zdi, ze které vede ve spod kabel, který je připojen do zásuvky.
  24. Při prezentaci chyb, na které jste při implementaci narazili, vložte tento obrázek:
   V první půlce se píše " chyba na řádku 42" a vedle je nadšeně vzhlížející muž. Ve spodní části obrázku je viditelné, že na řádku 42 se nachází mezera a vpravo obrázek obličeje viditelně zklamaného muže
  25. Chybu, kterou jste se rozhodovali ignorovat, protože nastala jen v 9 případech z 1000:
  26. K vyřešené chybě, nad kterou jste strávili celý pracovní den nezapomeňte vložit:
  27. Na téma termínů, deadlinů a dalšího plánování vložte tento nadějný obrázek, inspirující zejména největší teamové alkoholiky:
   článek s titulkem: Muž přestane pít v roce 2050
  28. Pod slajdem „zamítavého oznámení od security teamu“ (který není přítomen na prezentaci), vložte:  (při osočení, že je to urážka, začněte argumentovat, že je to z Polska a že kokot znamená Kohout a že se nejedná o nic urážlivého):
   2 produkty bílé chlupaté polštáře s názvem kokot a mini kokot
  29. Rada kolegům, ohledně komunikace se zákaznickou podporou:
   letadlo - můj email je dobře napsán a připraven k odeslání, prostřední obrázek: můj email je odeslán. spodní obrázek: nástupní plošina se schody do letadla plná lidí s nápisem: přiložený soubor
  30. Nezapomeňte vše urovnat na správnou míru tímto memečkem:
   v pekle ďábel ukazující do knihy hříchů hříšníkovi a před knihou stojící hříšník ve smokingu a nad tím nápis: Já jednou v pekle hledíc na všechny ty memečka, která mě dostaly do pekla
  31. Poslední slajd pojměte trošku netradičně. Třeba takto:
  32. Nezapomeňte zdůraznit, že Dokumentace je jako toaletní papír. Když nemáš toaletní papír, musíš improvizovat.
  33. Buďte připraveni na vyhazov na hodinu 😀 (v těch „lepších“ firmách vám jen domluví manažer, ať to nikomu za žádných okolností neposíláte 😀 )
  34. Očekávejte, že na vás ve firmě tak ještě 2 roky budou vzpomínat, jako na nejlepšího prezentéra ever, získáte spoustu dobrých přátel a způsobíte pár bezesných nocí Vašim manažerům. 😀

  Bonus

No a když pak máte Questions and Answers, ale protože jste dokonale vyčerpali všechna témata, tak víte, že otázky nebudou, takže:

Skupina sons of butchers s písničkou Fuck the shit

slide se stovkami fotografií sov s dotazem: najdi kočku. A vlevo popisek - pro případ, že nebudou dotazy.

zpěváci skupiny sons of butchers křičející jeden přes druhehé do mikrofonu Fuck the shit

 

Samozřejmě všechno by bylo ok, protože Sons of Butcher, písničku Fuck the shit nikdo nezná…No, ale víte jak to chodí v IT a s kapitolou NSFW (not safe for work), ne?
Takže zkusme to politicky korektně:

 

A pro případ, že si to chcete vychutnat v originálním znění, tak:

PS: Tímto si odškrtávám jeden můj další splněný sen. Vždycky jsem chtěl tohle slavné trio (Sons of butcher), které se těší přes 400 tisíc shlédnutí, vložit v nějaké příležitosti na tento web a nyní se to podařilo v té nejméně vhodné příležitosti, která se naskytla. 😉

A jak moc byla nekorektní vaše nejméně korektní prezentace?

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji cca 30 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem spravuji s dalšími kolegy 8000 serverů po celé Evropě a tato práce mě nesmírně baví, protože se vše musí automatizovat a nabízí mi to možnost trénovat další evropské jazyky od Angličtiny, přes Němčinu až po Italštinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

16 + one =