St. Dub 17th, 2024

Co mi hodně pomohlo byl tento link:

https://wiki.debian.org/LDAP/PAM

Ale protože je LDAP kapitola sama pro sebe, budu tento příspěvek asi ještě doplňovat.

Další užitečné odkazy:

http://ldots.org/ldap/   <- různé užitečné info ohledně pam.d

http://mindref.blogspot.cz/2010/12/debian-openldap-ssl-tls-encryption.html   <- jak rozběhat LDAP na portu 636 a ozkoušet si, že funguje!

http://www.howtoforge.com/debian-squeeze-ldap-server-with-openldap-and-phpldapadmin  <- tady bych začal, kdybych nevěděl kde začít.

 

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji cca 30 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem spravuji s dalšími kolegy 8000 serverů po celé Evropě a tato práce mě nesmírně baví, protože se vše musí automatizovat a nabízí mi to možnost trénovat další evropské jazyky od Angličtiny, přes Němčinu až po Italštinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five × three =