St. Dub 17th, 2024

Následujícímu článku vděčím za vyřešení těchto problémů. Na Debianu Squeeze jsem zapomněl nainstalovat grub do dalších disků. Pak stačí aby ten konkrétní disk vypadl a…
Odteď zálohuji vždy o jednu věc navíc – tou je /boot .

Obnova grubu je však jednoduchá…jednoduché je v podstatě cokoliv, k čemu máte návod s příkazy, které zvládne nabouchat do počítače či serveru i cvičená opice.

Jen doplním, že k připojení raid polí na live linuxu pomůže předchozí článek. Takže lze přeskočit body s příkazy mdadm.

Dále už se stačí řídit pokyny autora článku:

mkdir /mnt/target
mount /dev/md1 /mnt/target
mount /dev/md0 /mnt/target/boot
mount --bind /proc /mnt/target/proc
mount --bind /run /mnt/target/run
mount --bind /sys /mnt/target/sys
mount --bind /dev /mnt/target/dev
mount --bind /dev/pts /mnt/target/dev/pts

chroot /mnt/target /bin/bash
apt-get install --reinstall grub-pc
dpkg-reconfigure grub-pc

Za md1 jsem si dosadil svůj / adresář v RAID5 a za md0 jsem si dosadil svůj /boot adresář s RAID1 na každém disku.

Ještě taková rada. Pokud máte x64 distribuci a chcete namountovat disky přes x32 live cd, ano, půjde to. Ale v okamžiku  chroot /mnt/target /bin/bash skončíte, protože se budete snažit spustit /bin/bash přesně té distribuce, která je x64. To stejné se stalo i mě. S x64 live cdčkem už to bylo v pořádku. A já si píšu čárku, o další vyřešený problém více .-)

Zdroj:

Grub error: symbol not found: ‘grub_divmod64_full’

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji cca 30 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem spravuji s dalšími kolegy 8000 serverů po celé Evropě a tato práce mě nesmírně baví, protože se vše musí automatizovat a nabízí mi to možnost trénovat další evropské jazyky od Angličtiny, přes Němčinu až po Italštinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

7 + six =