Út. Dub 23rd, 2024

Moc dlouho jsem tento problém neřešil, dokud mě opravdu nezačal štvát… No a až mě to otravovalo NEpoužívat num lock a numerickou klávesnici, tak jsem se rozhodl s tím něco udělat a tady je návod jak rozběhat na putty numerickou klávesnici, pokud vám nefunguje..

1) Klikneme na název okna v putty pravým tlačítkem, dáme Change settings.
2)Zobrazí se další okno ve kterém si rozklikneme Terminal na levo a zaklikenme Features, kde odškrtneme „Disable application keypad mode“ (druhé od shora).

3) Klikneme na Apply.

Od této chvíle Vám začne fungovat všude numerická klávesnice, kamkoliv se jen připojíte, pokud vám doposud nefungovala, ačkoliv ji máte.

 

 

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji cca 30 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem spravuji s dalšími kolegy 8000 serverů po celé Evropě a tato práce mě nesmírně baví, protože se vše musí automatizovat a nabízí mi to možnost trénovat další evropské jazyky od Angličtiny, přes Němčinu až po Italštinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

18 − 15 =