Ne. Kvě 19th, 2024

Typický problém s PROFTPD na Debian linuxu.

„iptables Passive data transfer failed, possibly due to network issues Check your PassivePorts and MasqueradeAddress settings“

Z /var/log/proftpd/proftpd.log

Nahodíte proftpd, všechno se zdá být funkční. Přihlásíte se pasivně a sice Vám to ověří login, ale adresář Vám to už nenačte. Kde je tedy problém?

Problém vyřešil:

modprobe ip_conntrack_ftp

A už je najednou vše v pořádku.

Pro trvalé aplikování doporučuji dodat do /etc/modules

ip_conntrack_ftp

jako další řádek.

Další zdroje k nastudování zde:
https://www.virtualmin.com/node/12934
http://slacksite.com/other/ftp.html

Enjoy .-.)

 

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji cca 30 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem spravuji s dalšími kolegy 8000 serverů po celé Evropě a tato práce mě nesmírně baví, protože se vše musí automatizovat a nabízí mi to možnost trénovat další evropské jazyky od Angličtiny, přes Němčinu až po Italštinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

7 + 6 =