Po. Čvc 15th, 2024
Gitlab Logo

Blocker spíše pro juniory. Vkládám sem kvůli všem z vás, kterým se tento error objevil a netušíte proč. Je to často po změně uživatele, nebo revoknutí starého ssh klíče a vytvoření nového, přičemž starý tam ještě stále straší a git vnímá ten prvně vytvořený.

Debug command:

ssh -Tv git@gitlab.com

Posledních 5 řádků bude vypadat nějak takto:

Welcome to GitLab, @jménoUživatele!
debug1: channel 0: free: client-session, nchannels 1
Transferred: sent 2684, received 1796 bytes, in 0.3 seconds
Bytes per second: sent 9240.8, received 6183.5
debug1: Exit status 0

A je dost možné, že pod @jménoUživatele! může být nějaký váš starý uživatel. Pokud to je váš případ, tak si pohlídejte že v ~/.ssh/id_rsa máte nějaký starý RSA klíč a ten správný, který chcete použít, je např v ~/.ssh/id_rsa2, který máte uložený na gitlabu.

Takže si pomocí

cd && cd .ssh && mkdir old && mv id_rsa old/ && mv id_rsa.pub old/ && mv id_rsa2 id_rsa && id_rsa2.pub id_rsa  

Přesunete starý RSA klíč do adresáře ~/.ssh/old/ a ty „později vytvořené“ přesunete tam, kde byl ten pro vás nevhodný. Dostaňte se znovu do původního adresáře a dejte git fetch –all && git pull a už by vám to mělo běhat.

Ještě druhý hotfix pro ty z vás, komu se to ani tak nepodařilo vyřešit, je přistupovat přes https:// do gitlabu, kde si to vyžádá jméno a heslo ručně. Zpravidla to na gitlabu najdete u kouzelného modrého tlačítko v repozitáři vpravo nahoře nad soubory repozitáře, kliknete na clone tlačítko a z něho vám vyjedou 2 varianty, buď pomocí ssh git, nebo https://.

Třetí možnost k řešení je v gitconfigu stanovit, který klíč konkrétně má git pro konkrétní repozitář použít.

Tento článek jsem napsal pro přesně ty z vás, komu se tento problém objevil. Nechť tento krátký návod pracuje za mě pro všechny z vás.

zdroj

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji cca 30 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem spravuji s dalšími kolegy 8000 serverů po celé Evropě a tato práce mě nesmírně baví, protože se vše musí automatizovat a nabízí mi to možnost trénovat další evropské jazyky od Angličtiny, přes Němčinu až po Italštinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *