St. Dub 17th, 2024

Zkráceně?
Je to linux od Valve, který je očesaný na hraní pro herní konzole.

Musím uznat, že tohle je hodně dobrá zpráva. Protože to znamená, že v budoucnu bude možné pohodlnější hraní na linuxu, takže se lidé zbaví závislosti na Microsoftu a tomu fandím.

na začátku toho STEAM OS moc umět nebude, ale v budoucnu bude umět kromě televize, streamovaného videa i prohlížet www stránky, budete na něm hrát jednu hru za druhou a bude to v podstatě operační systém pro jakýkoliv herní počítač nebo konzoli od Valve. Tahle myšlenka se mi líbí. Chci hrát? Tak si přebootuji na steamOS. Chci pracovat, aby mě nebral pracovní OS výkon pro hry a současně aby mě to nelákalo přebootovávat? Tak přebootnu na svůj pracovní linux. Hodně dobrý nápad.

A to je sakra chytré! Vcelku tomu fandím, protože jsem si doposud nevšiml nějakých velkých výhod a taky nejsem jeden z uživatelů, kteří dostali příležitost to testovat.

zdroj s mnoha informacemi

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji cca 30 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem spravuji s dalšími kolegy 8000 serverů po celé Evropě a tato práce mě nesmírně baví, protože se vše musí automatizovat a nabízí mi to možnost trénovat další evropské jazyky od Angličtiny, přes Němčinu až po Italštinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three × 5 =