St. Dub 17th, 2024

Přiznejme si to. Meta Quest 2 zdaleka není tak kvalitní produkt, jako byl Oculus Quest 1. A ano, ani mě se za to nechce z principu utrácet další peníze, ačkoliv bych si mohl koupit kvalitní strap a tunu příslušenství, ale nemám to prostě za potřebí.

Takže jak z toho ven?
Udělal jsem si průzkum trhu v ČR, Amazonu, Ebay, Aliexpress a dospěl jsem k závěru, že se u nás i na Amazonu prodávají prakticky tytéž produkty, co na aliexpressu, jen s pořádnou přirážkou.

Čímž si přestaňme lhát, že Čínské e-shopy nepotřebujeme, když z nich prodávají místní prodejci všechny krámy s veselou přirážkou, jako by se nechumelilo, takže Aliexpress. Jestli chcete připlácet za to, že to budete mít pozítří doma, fajn, vaše věc, kupte si to od českého překupníka, ale morálně jste stejně zaplatili práci čínským firmám a ještě jste odlili peníze navíc českému obchodníkovi za to, že to sušil pár měsíců na skladě a někdo kvůli tomu propálil další pohonné hmoty přepravou od obchodníka k vám, zatímco normálně to mohlo plout z Číny rovnou k vám bez překupníka (Čau Greto!) .

Současně podotýkám, že z doporučení těchto věciček nedostanu ani korunu, ale jsem s tím v pohodě, protože tento blog mě fakt neživí a nemám to ani v plánu a něco mi říká, že když čtete tento článek, tak taky z principu nechcete vyhazovat peníze za něco, co tu hodnotu prostě nemá, přiznejme si to.

Ochranné pouzdro na Oculus

Jo, ten Quest 1 jsem půjčil i s pouzdrem, takže mám holej Meta Quest 2 přikrytý takovým tím spešl krytem na monitor na stole, aby se na to neprášilo a ano, už bych s tím měl něco dělat.

Takže jsem objednal nejlevnější pouzdro v šedé barvě za 370 CZK a dalších cca 43 CZK Standard shipping aliexpress (doporučím standard shipping, protože máte jistotu, že vám pošta nenapálí další šílená cla, doplatek „výpalného“ z ceníku vycucaného potenciálního poštovného z číny, čímž bych opět z principu raději přistoupil ke zničení zásilky, než abych někomu platil další nesmyslné poplatky za to, že strká nos do zásilek, po kterých mu nic není.

Nálepka přes čočky Meta Quest 2

Jen aby bylo jasno. Ani na Oculus Quest 1 jsem nic přes čočky neměl a nevšiml jsem si žádné škrábliny. Ale za 4 kusy vyhodit 105 korun, mi nepřipadne za falešný pocit bezpečí, jako vůbec špatná cena.

Kryt na čočky

Domníval jsem se, že čočky v Oculus Quest 1 byly z nějakého skla, nebo alespoň tvrzeného či odolnějšího plastu proti poškrábání. Na Meta Quest 2 mám potvrzeno, že výrobce dbal na ty nejkvalitněji odfláknuté, lacinné materiály, takže za nějakých 20 korun molitanový kryt a za 50 korun s poštovným z opačného konce světa (Čau Greto!), protože to nikdo nedokáže v celé evropě vyrobit levněji, než kvalitní práce zaměstnanců s minimální mzdou v Číně. (Ni hao Zhong Guo! Xie xie!)

Jdem urvat peněženku fetišistickým chladícím gelovým faceplatem (xichtplátkem? Protože čelotlačení už bylo dost!)

Doteď to byly krámy, které defakto nic nedělají. Můžete ušetřit peníze za tu tašku a tahat si to klidně v takový ty nejvíc chatrný igelitce, za tu krytku na čočky ušetříte, když si vezmete hadřík na brýle a hodíte si ho na čočky (není zač) a ty nálepky stejně budou spíš nálepky na klid na duši (co kdyby náhodou), než na čočky, protože se v každé domácnosti najde vždycky ten vyvolený, který dodrbe i to, co bylo deklarované, jako nezničitelné.
Tohle je ale jiné. Naznal jsem, že ten zadní popruh je v pohodě, protože jsem dokázal fungovat s tím gumovým nesmyslem z Oculus Quest 1, z kterého vás tahaly vlasy, nedalo se to moc přizpůsobit atd…Tu pěnu kolem očí prostě potřebuju.

Jenže tohle je Cool XG Foam Replacement pro Meta Quest 2!
*zvuk nerdího orgasmu z něčeho, co je ekonomický nesmysl*

Doporučil mi to někdo ze skupiny Oculus / Meta Quest 2 / Pro – CZ/SK, skupinu zdravím, díky Vám, vždycky jste mi tam dobře poradili. No a teď si asi říkáte, proč obětuji svoji těžko vydřenou výplatu, abych si koupil v balení 2 xicht plátky, aby moje obličejové partie nebyly otlačené, jako obličej průměrného airsofťáka, co si připlatil za lyžařské brýle?

3 důvody, proč právě tento

  1. Narozdíl od ostatních faceplatů má navíc funkci, že vám v americkém testu srazí teplotu cca o °4 farrenheita (asi 2,něco °C) dolů díky gelové podložce, která to teplo odvádí. To se může zdát jako naprosto zanedbatelné. Pánové, vaše varlata taky nemají ráda teploty vyšší, než 34°C a co by za to dala, když jsou teď ve 36°C a je jim vedro! Vidíte? Takže ten strap chcete, protože každý stupeň dolů je dobrý, ikdyž je to málo. Tak jako 42°C je smrt a 40°C je jenom hodně špatný stav v nemocnici.
    Na 2°C fakt záleží a teď už to konečně chápete. 😉 Mohl jsem zvolit odvětrávací sety? Ano, mohl, jenže já se tu bavím o teplotě povrchu. Takže jedna věc je sice odvětrávání, ale druhá věc je odvod tepla z povrchu a to mě osobně zajímá víc. Nicméně, pokud nemáte 100 Kg a nesprchujete se ve vlastním potu při náročnějším hraní různých her, tak se vám nebudou potit čočky, ani tolik čelo a stále tu hovoříme o přídavné hodnotě o 2°C dolů.
  2. No a předpokládám, že to bude pohodlnější na nošení, než stávající pěna s potápěčskou gumou kolem očí, čímž vyřeším ten nejpalčivější problém. Bod č. 1 je jen bonus, stejně si z celého článku budete pamatovat jen to, že jsem 2°C dolů vysvětloval na teplotě varlat. Nevadí, přejděme na bod č. 3.
  3. Dostanete 2 za cenu jednoho! Jeden tenčí a druhý tlustší. Takže do Quest 2 půjde ten tlustší a do Quest 1 ten tenčí a mám za 1 cenu vybavené oba dva (jestli to do quest 1 bude pasovat). Tlustší proto, že mi do toho půjdou brýle, když už to nejsem schopen zaostřit a tenčí do questu 1 proto, že tam to zaostřit jde a brýle tedy nejsou potřeba.

Sečteno podtrženo, tímto článkem jsem vyhodil oknem 851.48 CZK korun za 2 kousky něčeho, co mi zachrání můj nešťastný život od přehřátí hraním a ještě přitom nebudu mít otlačený obličej, který si mohu zmačkat tím, že budu chodit spát později a pít ráno litry kafe. Dalších 109,12 CZK za 4 kusy nálepek na čočky, které se poškrábou tím, že je tam na ně nalepím, VR Lens protector za 107,29 CZK (ceny uvádím i s poštovným) a zlatý hřeb večera v podobě cestovní taštičky za 413,34 CZK vč. poštovného z opačného konce světa.

Tato recenze mě stála 1481,23 CZK. Takhle se dělá bussines s něčím, co jste doposud nepotřebovali!

Mohlo to být ale víc, vzhledem k tomu, jaké odvětrávací sety se prodávají, jaké spešl strapy, přídavné baterie a další chujoviny jsou všude možně k dostání, jen proto, abyste se mohli chlubit, že váš oculus quest vydrží o 2 hodiny přešlapování na místě déle, hraje všemi barvami, protože jste ho potáhli nesmyslně vypadajícími silikony a má tunu dalších ochran, bez kterých by se mu stejně nic nestalo a k poškrábání čoček dojde, i kdybyste si přes ně nalepili 10 vrstev ochran. 🙂

Není zač.

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji cca 30 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem spravuji s dalšími kolegy 8000 serverů po celé Evropě a tato práce mě nesmírně baví, protože se vše musí automatizovat a nabízí mi to možnost trénovat další evropské jazyky od Angličtiny, přes Němčinu až po Italštinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five × five =