Po. Čvc 15th, 2024

Tento problém se Vám může stát kdykoliv instalujete debian nebo ubuntu bez připojené internetové přípojky k počítači/serveru a během instalace nedojde k nastavení síťového rozhraní, nebo zkrátka systém najde ovladač, ale rozhraní neidentifikuje jako eth0 nebo eth1 apod…

řešení:

ifconfig -a

to vám vypíše úplně všechny i zakázaná rozhraní a jako dnes jsem si všiml, že počítač si nedal eth0 ale p5p1 tak pak stačí:

ifconfig p5p1 up
dhclient

//spustíte a uvidíte jeslti si to lízne.
Případně editnete /etc/network/interfaces kde bude kromě lo rozhraní taky navíc:

auto p5p1

(nebo to co vám to vypsalo navíc z ifconfig -a)

iface p5p1 inet dhcp

nebo iface p5p1 inet static a dál doplníte pod to addresu, masku, gateway, klidně dns-servers a hotovo.

Pro nastartování už stačí jen:

/etc/init.d/networking restart
Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji cca 30 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem spravuji s dalšími kolegy 8000 serverů po celé Evropě a tato práce mě nesmírně baví, protože se vše musí automatizovat a nabízí mi to možnost trénovat další evropské jazyky od Angličtiny, přes Němčinu až po Italštinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *