Po. Čvc 15th, 2024

Nebývá moc her, které vás něco naučí. V minulosti jsem psal krátce zmínku o hře Oh My git! zde. Ale pak tu jsou výjimky jako je Code Combat!

Tuhle hru na ruskou ruletu s vaším operačním systémem hrát nechcete.

Chytlavá hudba, krásně animováno, je na čase se začít učit python zábavně. 🙂
Smyslem hry je psát kód v pythonu, který ovládá hlavní postavičku a podle toho se posouváte dál ve hře a v příběhu. Kolega už je v 10. levelu a hodně ho to baví. Já si to tady odložím. Určitě stojí za to si to zkusit.

https://codecombat.com/play/dungeon

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji cca 30 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem spravuji s dalšími kolegy 8000 serverů po celé Evropě a tato práce mě nesmírně baví, protože se vše musí automatizovat a nabízí mi to možnost trénovat další evropské jazyky od Angličtiny, přes Němčinu až po Italštinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *