Pá. Čvn 21st, 2024

Stalo se vám, že jste někdy někde měli server, na tom jste chtěli kopírovat nebo mazat velký objem dat a nechtěli jste, aby to narušilo chod jiných operací? Stejně tak jako pomocí nice snižujete nebo zvyšujete prioritu operací vzhledem k procesoru, můžete zvýšit nebo snížit to stejné i vzhledem k Input/output, tedy k diskům nebo blokovým zařízením.

Příkaz syntaxe :

ionice -c3 -p 24868

-c3 znamená idle priorita

-p 24868 znamená process s PID 24868.

 

Pomocí příkazu :

ionice -p24868  

Lze pak zjistit, jakou prioritu má nastavenou daný process (jestli idle to je -c3, nebo best oeffor -c2 anebo real time, což je -c1)

-c3 je nejnižší priorita, -c1 je nejvyšší priorita.

Manuálová stránka zde.

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji cca 30 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem spravuji s dalšími kolegy 8000 serverů po celé Evropě a tato práce mě nesmírně baví, protože se vše musí automatizovat a nabízí mi to možnost trénovat další evropské jazyky od Angličtiny, přes Němčinu až po Italštinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *