Po. Kvě 20th, 2024

Neberte to jako ověřený a oficiální postup. Nicméně:

https://www.mojedatovaschranka.cz/sds/search

Na tomto odkaze, můžete zadat IČO osoby, na kterou mělo být vytvořena datová schránka.

A dozvíte se:

Z čehož lze vyvodit, že ještě u té, či oné osoby nemusela být vytvořena.


Nikde jsem se nedočetl, jak chce stát zvládnout v prvním čtvrtletí situace, kdy už bude komunikovat s danou datovou schránkou, ale dotyčné osobě nedorazil úvodní dopis s přihlašovacími údaji.

Jak často jsou údaje aktualizovány

To zjistíte viz přiložený obrázek i na tomto odkazu:
https://www.mojedatovaschranka.cz/sds/welcome?part=state

Návod k použití datových schránek

https://www.mojedatovaschranka.cz/sds/p/download/sds_datove_soubory.pdf#view=Fit

Jenže můj počítač s Windows nepřečte .pdf soubory

Adobe Acrobat reader přečte .pdf soubory (program v češtině)
Google Chrome je taky přečte (program v češtině)
Foxit Reader z těch méně známých, ale propagovaných pro svou rychlost (v angličtině)

No, ale já nemám počítač

Pokud máte chytrý mobilní telefon s Androidem, tak zde je odkaz na aplikaci Datovka. Ale patrně si budete muset platit za archivaci důležitých zpráv, nebo to budete muset předat přátelům či rodině, která vám pomůže zprávy vytáhnout a archivovat.

Pokud máte chytrý telefon iPhone od Applu, tak zde je odkaz na aplikaci Datovka v Appstoru.

No, ale já mám jen tlačítkový telefon a počítač nevlastním

Zajímalo by mě, jak vypisujete faktury. Můžete to klidně napsat do komentářů. Kdybych byl ve vaši situaci a nechtěl bych si s tím lámat hlavu, asi bych po obdržení dopisu buď poprosil někoho z rodiny, či nejlepších přátel, ať mi s tím pomůže a pravidelně pomáhá kontrolovat, nechal bych si nastavit informativní SMSky (ačkoliv bych za to platil) na tlačítkový mobil, že něco do datové schránky dorazilo a asi bych někomu v rodině přispěl na papír a barvu do tiskárny měsíčně, když mi něco vytiskne z datové schránky.

Tak dobře, chci to zkusit sám, ačkoliv jsem doteď měl tlačítkový telefon

Tady na srovnávači od Heuréky jsem dal vyfiltrovat mobilní telefony s Androidem, od nejlevnějšího, s verzí androidu 12, aby vám tam běžely nejmodernější aplikace a měli jste aspoň nějakou míru jistoty, že vám tam datovka poběží ještě pár let. Nejlevnější telefon s Androidem 12 10.1. 2023 vychází na 1999 korun.
https://mobilni-telefony.heureka.cz/f:22940:42178051;q:android/?o=4

Risknu to, půjdu ještě do levnějšího

Srovnávač od Heuréky jsem dal vyfiltrovat – mobilní telefony s Androidem, od nejlevnějšího, s verzí androidu 11, která ještě pár let podporovaná bude. Nejlevnější telefon s Androidem 11 z 10.1. 2023 vychází na 1479 – 1890 korun.
https://mobilni-telefony.heureka.cz/f:22940:41240686;q:android/?o=4

Ale pamatujte, nejlevnější mobilní telefony budou pomalé, ovládání nebude žádný zázrak a většina podobné chytré telefony doporučí jen na ty nejzákladnější způsoby používání (volání/sms a asi tu datovku).

Závěr

Snad jsem pomohl alespoň pár z vás živnostníkům, kteří se živíte spíše manuální prací a na tohle nemáte čas, ani prostředky to řešit.

zdroj1 zdroj2

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji cca 30 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem spravuji s dalšími kolegy 8000 serverů po celé Evropě a tato práce mě nesmírně baví, protože se vše musí automatizovat a nabízí mi to možnost trénovat další evropské jazyky od Angličtiny, přes Němčinu až po Italštinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 × three =