Pá. Čvn 21st, 2024

Průser jak mraky…Spustím virt-manager, že se přihlásím a nic…Zasekne se to na connecting… a nic…

Přihlásím se na ssh serveru, dám příkaz

virsh list

a nic se nezobrazuje, dokud nedám CTRL + C tak je konzola zaseknutá a nic mě to dál nepovolí…

 

Po 355 dnech a 20 hodinách provozu debianu squeeze bez restartu jsem udělal rozhodnutí, že dokončím oněch 365 dní a že to dokážu bez restartu. A světe div se, zatím se to daří a překonal jsem další krizovku.

Problém celého řešení byl ten, že /etc/init.d/libvirt-bin restart nepomáhá. Protože to proces neshodí a když dám pgrep libvirt tak to ukazuje stále stejné ID procesu i po /etc/init.d/libvirt-bin restart. Kde tedy může být problém?

kill $(pgrep libvirt) nepomáhá! Proces nejde zabít, ačkoliv jsem root!

Takže řešení na tento problém bylo drsnější, ale efektivnější:

kill -9 $(pgrep libvirt)

Po tomto příkazu jsem shodil libvirt-bin na tvrdo, dále příkazem:

/etc/init.d/libvirt-bin start

nebo

/etc/init.d/libvirt-bin restart

Pak už libvirt naběhne OK a už jde bez problémů ovládat.

Enjoy 😉

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji cca 30 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem spravuji s dalšími kolegy 8000 serverů po celé Evropě a tato práce mě nesmírně baví, protože se vše musí automatizovat a nabízí mi to možnost trénovat další evropské jazyky od Angličtiny, přes Němčinu až po Italštinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *