Po. Čvc 15th, 2024

Řeším takhle mailové servery na debianu (squeeze) a narazil jsem na zajímavé drobné rozdíly mezi postfixem a eximem 4.

A stejně je tu nebudu vypichovat, pak by mě nějaký hnidopich vyčítal, že jsem tu neuvedl vše, ale jen to co mi přišlo nejdůležitější.

Dobrý link s errorovými hláškami postfixu. Další užitečný link. Užitečný link jak používat msmtp.(otestováno na debian squeeze). Další užitečný návod (až po smtp-tunnel). Manuálové stránky msmtp (které jsem nakonec ani nepotřeboval, heč!).

 

Asi zůstanu jen u linků, dnes jsem trošku lenoch. Zítra totiž slavím 8 let výročí založení projektu 3server tak jsem myšlenkama někde jinde… 🙂

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji cca 30 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem spravuji s dalšími kolegy 8000 serverů po celé Evropě a tato práce mě nesmírně baví, protože se vše musí automatizovat a nabízí mi to možnost trénovat další evropské jazyky od Angličtiny, přes Němčinu až po Italštinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *