So. Dub 20th, 2024

Tak to jste narazili na stejný problém, jako já před chvílí na debianu squeeze 6.0.7 amd64. Z názvu vidíte, že se jedná o 64bitový linux. Já se snažil spustit 32bitovou aplikaci, pro kterou můj 64bitový linux neměl podporu.

K vyřešení problému mi stačil příkaz:
apt-get update -y
apt-get install ia32-libs-dev -y

pokud by se objevil nějaký problém, tak:
apt-get update –fix-missing

Po nainstalování balíčku ia32-libs-dev už vše funguje.

Pokud chcete vědět víc, doporučuji tento link.

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji cca 30 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem spravuji s dalšími kolegy 8000 serverů po celé Evropě a tato práce mě nesmírně baví, protože se vše musí automatizovat a nabízí mi to možnost trénovat další evropské jazyky od Angličtiny, přes Němčinu až po Italštinu.

One thought on “Linux mi píše, že zadaný soubor nebo cesta neexistuje, ačkoliv existuje?!”
  1. Po zasunutí CD do laptopu,mi naskakovala cedulka s údajom:“E:/Zadaná cesta neexistuje.Skontrolujte cestu a pokúste se znovu.“Po dalšom pokuse cez START,sa objavovala ďalšia cedulka „K tomuto súboru nie je priradený program na vykonanie tejto akcie.Nainštalujte príslušný program.Ak je tento program nainštalovaný,vytvorte priradenie v ovládaciom paneli Predvolené programy.“Mne,ako počítačovému analfabetovy,chvíľu trvalo kým som pochopil,čo to mám vlastne urobiť.Po niekoľkých pokusoch sa mi podarilo nato prísť a oživiť to prehrávanie.Nuž ale,teraz neviem čo sa vlastne stalo.Poslednou dobou pozorujem,že po AVAST aktualizáciách sa mi niečo zmení,alebo zmizne.Môžu to robiť tieto aktualizácie,alebo je to niečo iné? Ďakujem!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four + eighteen =