So. Dub 20th, 2024

Dnes jsem řešil problém s jednou grafickou kartou, která podporovala PCIe 3.0 a chtěl jsem ji dát na základní desku s podporou PCIe 2.0.

 

Zde je odkaz na výsledky testů.

 

Jak je vidět z testů, rozdíl je naprosto zanedbatelný. Nanejvýš jednotky, zlomky procent. Takto to bude taky do roku 2014. Podle mě velký rozdíl už bude poznatelný v letech 2015/16 mezi PCIe 4.0 a PCIe 2.0 ale to už vnímejte jako moji spekulaci. Rozdíly mezi PCIe 3.0 a 2.0 mohou být zajímavé při použití nvidia SLI nebo AMD Crossfire, ale vzhledem k tomu, že AMD crossfire ani Nvidia SLI mi nikdy žádný znatelný výkon nepřidaly, tak pochybuju, že to bude poznatelné i v tomto případě.

 Zde další důkaz, kde není dokonce rozdíl mezi PCIe 3.0 8x a 16x.

 

 

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji cca 30 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem spravuji s dalšími kolegy 8000 serverů po celé Evropě a tato práce mě nesmírně baví, protože se vše musí automatizovat a nabízí mi to možnost trénovat další evropské jazyky od Angličtiny, přes Němčinu až po Italštinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

sixteen − eight =