Pá. Čvn 21st, 2024

Server kde se rozpadl softwarový raid potřebuje napravit. Fajn, vyměníme disk, naformátujeme mu oddíly, které potřebujeme a potom co se spustí a dokončí resynchronizace mi stačilo zadat příkaz:

root@server ~] grub2-install /dev/sdc
Installing for i386-pc platform.
Installation finished. No error reported.

za /dev/sdc dosaďte váš disk, který zjistíte pomocí příkazu fdisk -l nebo ls /dev/*d*

Grub se vždy instaluje na zařízení, nikdy ne na oddíl. Tedy NIKDY ne na /dev/sdc1 ale na /dev/sdc. Nikdy ne na /dev/sdb2, ale na /dev/sdb, tedy na zařízení.

 

zdroj

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji cca 30 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem spravuji s dalšími kolegy 8000 serverů po celé Evropě a tato práce mě nesmírně baví, protože se vše musí automatizovat a nabízí mi to možnost trénovat další evropské jazyky od Angličtiny, přes Němčinu až po Italštinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *