So. Kvě 25th, 2024

Potřebujete migrovat současný server do virtuálního serveru na KVM, nebo-li konsolidovat?
Tak se vykašlete na drahá komerční řešení, stačí Vám k tomu blbé live cd.

Potřebujete přemigrovat 1 partitionu ze serveru. Připojíte externí disk, nahodíte live cd linuxu, nabootujete, zalogujete pod roota a potom:

mount /dev/sda1 /mnt
#sdx je váš diskový oddíl, třeba /dev/sda1 v mém případě nebo /dev/hda1

dd if=/dev/sda1 | gzip > /cesta/k/imagu.gz

Po dokončení odpojíme disk, příjdeme k serveru s KVM. Vytvoříme virtuální stroj, nabootujeme opět live cd, vytvoříme třeba pomocí fdisku, parted nebo gparted(gparted je GUI utilita) příkazem gparted v terminálu nový disk, který musí být minimálně stejné velikosti jako původní diskový oddíl.

Pak už stačí jen:
gzip -dc /cesta/k/imagu.gz | dd of=/dev/sda1

zdroj

Takto to dělám já a funguje to. Dotazy klidně pod článek .-)

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji cca 30 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem spravuji s dalšími kolegy 8000 serverů po celé Evropě a tato práce mě nesmírně baví, protože se vše musí automatizovat a nabízí mi to možnost trénovat další evropské jazyky od Angličtiny, přes Němčinu až po Italštinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seventeen + four =