Ne. Kvě 19th, 2024

Dnes jsem pochopil rozdíl v těchto adresářích na serverech! Já vím, já vím, je to totální zanedbatelná hovadina, ale potěší to každého melancholika. 😉

Do adresáře /zaloha si administrátor (pokud nepoužívá /backup) obvykle sype zálohy udělané pro nějaký aktuální jednorázový úkon. Jedná se o jednorázovou zálohu.

Kdežto do adresáře /zalohy si administrátor (pokud nepoužívá /backups) obvykle nechává sypat zálohy automaticky nějakým skriptem, nebo utilitou.

Ta čeština může být občas užitečná a účelná a to jsem ji tenkrát ve škole fakt nenáviděl. 😉

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji cca 30 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem spravuji s dalšími kolegy 8000 serverů po celé Evropě a tato práce mě nesmírně baví, protože se vše musí automatizovat a nabízí mi to možnost trénovat další evropské jazyky od Angličtiny, přes Němčinu až po Italštinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 × 3 =