Ne. Kvě 19th, 2024

Možná jste řešili problém, jak kopírovat soubory ze stroje na stroj přes příkazovou řádku.

Tady jsou dobré příklady na úvod a seznámení s scp, pokud nevíte o čem je řeč.

Tady je konkrétní příklad ke kopírování více adresářů naráz, protože se Vám může stát, že když se často připojujete na SSH, tak Vás může vzdálená strana zabanovat právě kvůli fail2ban.

Ve zkratce sem vložím tu hlavní myšlenku:

 

scp -r username@vzdalenyserver:"/directory1 /directory2" /vas/lokalni/adresar/kam/to/chcete/nahrat/

Přepínač -r znamená včetně podadresářů. Když máte něco@sever a pak teprve váš lokální tak je to k sobě. A když to otočíte, tak kopírujete od sebe na vzdálený server. Takže je to vždy ODKUD KAM.
Enjoy 😉
Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji cca 30 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem spravuji s dalšími kolegy 8000 serverů po celé Evropě a tato práce mě nesmírně baví, protože se vše musí automatizovat a nabízí mi to možnost trénovat další evropské jazyky od Angličtiny, přes Němčinu až po Italštinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

6 − two =