St. Dub 17th, 2024

Napsali jste do googlu 0xc0000225 a najednou se na vás vynořila hromada návodů, ale žádný nefunguje?

V mém případě stačilo na počítači nastartovat instalaci windows, odkliknout jazyk, dát opravit tento počítač a vyskočila na mě hláška s nadpisem:

Možnosti obnovení systému

Byly zjištěny problémy s možnostmi spuštění počítače.
Chcete provést opravy a restartovat počítač?
Na výběr jsou možnosti:
[Opravit a restartovat]  [Ne]

Po kliknutí na [Opravit a restartovat]  dojde k restartu počítače, ovšem výsledek se projeví v podobě dalšího řádku v případném boot menu dalších windows 7 (obnovené), když na možnost zajedete šipkou dolů a dáte enter, měl by Vám již nabootovat správný operační systém.

Po startu si můžete upravit pořadí bootování jednotlivých systémů, nebo starý systém zcela odebrat, pokud dáte [Tlačítko Windows mezi CTRL a ALT] + [R], objeví se dialog Spustit, do něho napíšete msconfig, dáte enter a objeví se okno „Konfigurace systému“, v záložce Spuštění počítače si již můžete vybrat, který operační systém se bude spouštět a další podrobnosti spouštění systému.

Pokud by ani tohle nefungovalo, můžete zkusit návod ve videu. 😉

 

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji cca 30 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem spravuji s dalšími kolegy 8000 serverů po celé Evropě a tato práce mě nesmírně baví, protože se vše musí automatizovat a nabízí mi to možnost trénovat další evropské jazyky od Angličtiny, přes Němčinu až po Italštinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eleven − 7 =