Ne. Kvě 19th, 2024
pohled na multifunkční zařízení hp mf176n zepředu, dole zásobník s papíry k vytištění a nahoře nějaký vytištěný nečitelný papír s grafy, zdroj obrázku hp.comzdroj hp.com

Jednu věc bych výrobcům tonerů a náhradních tonerů vytkl. Chybějící nebo hůře googlitelné návody na jejich stránkách (a občas mám pocit, že korporáty typu hp mají své weby udělané jako bludiště, kde necháte místo 30 vteřin na googlu tak asi 8 minut na jejich webu, abyste se doklikali k tomu, co potřebujete), nebo QR kód na youtube návod, anebo alespoň přiložený obrázkový návod, jako to má IKEA.
No nevadí, tady je videonávod, jednoduše vysvětlený, kam šáhnout, za co chytit atd…

Upozornění: když vložíte neoriginální cartridge, tiskárna to pozná, vynadává vám a pak to zprocesuje a tiskne dál. Asi abyste měli ten morálně špatný pocit, že do tiskárny necpete originální předražené náplně. Ale vzhledem k tomu, jak dlouho vydrží zaváděcí toner to není s originálními tonery tak špatné, jak se uvádí a jak si to pak spočítáte cena toneru / počet stran.

URL na ovladače na stránku výrobce: https://support.hp.com/cz-cs/drivers/selfservice/hp-color-laserjet-pro-mfp-m176-series/5303437/model/5303439

Bohužel, je velká škoda, že se takto dobrá tiskárna už dnes neprodává. V době pořízení se její cena pohybovala okolo 5 až 6 tisíc korun, za barevný laser dobrá cena. Má jeden velký nedostatek. Neumí automatický duplex, tedy oboustranný tisk, který vám vyplivne, si budete muset vložit znovu do tiskárny vy sami.


Potřebuji ještě vyměnit fotoválec

To můj případ naštěstí není. Nicméně v budoucnu, možná…. Fotoválce se na tuto tiskárnu pořídit a vyměnit naštěstí dají. Což značně prodlužuje její životnost.

Zde přikládám link na fotoválec s životností 14 000 stran černobíle / 7000 stran barevně, co jsem našel jeden z prvních odkazů na googlu: (vidíte na tom, o jaký typ se jedná, jakou má výtěžnost, představu o ceně a kód výrobku)

Zdroj: https://tonermax.cz/naplne-tiskarny/hp-color-laserjet-pro-mfp-m176n-toner/originalni-zobrazovaci-jednotky-valce.htm

Krkolomný návod od HP na výměnu fotoválce

Přikládám link zde: https://support.hp.com/gb-en/document/c03919743

A protože obrázkové návody od HP s šipečkami, mají asi stejnou vypovídající hodnotu, jako ty nejtrapnější reklamy na jogurty Danone, vkládám sem i videonávod, asi ze stejné indické dílny, jako návod předchozí, nicméně smekám klobouk před týpkem, protože v jedné ruce držet mobil, kterým to natáčíte a druhou rukou to celé vyměnit, respect! NIKDY se nedotýkejte zelené plošky fotoválce!

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji cca 30 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem spravuji s dalšími kolegy 8000 serverů po celé Evropě a tato práce mě nesmírně baví, protože se vše musí automatizovat a nabízí mi to možnost trénovat další evropské jazyky od Angličtiny, přes Němčinu až po Italštinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twenty − 6 =