Po. Kvě 20th, 2024

Když začínáte s automatizací nějakého OS, potřebujete různé zlepšováky, které vám ušetří čas, případně pomohou něco nastavit automaticky v daný čas přes příkaz. A protože na windows je to klikací a Linuxáci si teď o mě myslí, kdoví jak nejsem vulgární, když mluvím o Windows, tak i na windows lze drtivou většinu věcí udělat automatizovaně přes příkazy. Admini to ví, zarputilí linuxáci možná taky.

Tady je takový ukázkový zdroják. Uložte si ho do texťáku, jako .bat soubor a spusťte. Pomocí regeditu pak zabrouzdáte tam kde jste tu hodnotu nastavili a víte, že to funguje, pokud jste za Administrátora.

zdroj: http://www.robvanderwoude.com/regedit.php

 

REGEDIT4

; @ECHO OFF
; CLS
; REGEDIT.EXE /S "%~f0"
; EXIT

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Test]
"TestVal"="Succeeded"
Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji cca 30 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem spravuji s dalšími kolegy 8000 serverů po celé Evropě a tato práce mě nesmírně baví, protože se vše musí automatizovat a nabízí mi to možnost trénovat další evropské jazyky od Angličtiny, přes Němčinu až po Italštinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 + 14 =