Čt. Čvn 13th, 2024

Všechny aplikace testovány na Samsung Galaxy Young GT-S5363.

Adobe reader
Pokud váš android nepodporuje nativně čtení .PDF dokumentů, tak neváhejte a stahujte.

Automatické Blokování hovorů

Někdo otravuje? Hoďte si ho do blacklistu a už se vám nedovolá .-)

ES File explorer

Představte si prohlížeč souborů, který umí FTP, SFTP, procházet po LAN, dokáže kopírovat, mazat, přesouvat, dokáže spravovat i nainstalované aplikace, kterých se můžete snadno zbavit, umí zálohovat aplikace na SD kartu z telefonu a mnohem více.

MapDroid

Ať už váš mobil/tablet má GPS, nebo nemá, můžete si i přesto stáhnout offline mapy do vašeho Androidu. Offline mapa znamená – nepotřebuju internet a stejně ty mapy uvidím ve svém androidu potom co si ty mapy do Androidu stáhnu. Stačí tuto aplikačku stáhnout někde na free wifině a pak už jenom stáhnout dalších asi 160Mb přes wifi přímo z aplikace z internetu kompletní mapy a neztratíte se, ikdyž budete bez signálu. Daleko lepší, než google maps, které si asi myslí, že signál je i na Mount Everestu….

ShakeCall

Zatřes mobilem a zvedni tak příchozí hovor.

 

Alkohol metr

Popili jste s kamarády a potřebujete si spočítat, za jak dlouho můžete sednout za volant, nebo jít do práce? Alkohol metr vám to spočítá! Je to ale free aplikace, tak v tom nehledejte jadernou fyziku vašich jater, ale berte to tak trošku s rezervou a je dobré si to prvně ověřit, jestli to tak opravdu funguje. Mě to po pár pivech vypočítalo tolik promile, že jsem nevěřil vlastním očím.

Open office čtečka

Tato open office čtečka přečte všechny formáty z vašeho linuxového open office ( .odt. .odf atd…)

BMI (ideální hmotnost)

Spočítejte si, kolik byste měli vážit, nebo neměli. Pokud chcete žít zdravě, tento prográmek vám řekne jestli jste podvýživení, nebo naopak jestli jste tlusté bečky! .-)

QIP mobile

Jste na wifině nebo na mobilním internetu a potřebujete rychle na ICQ nebo QIP?

CZ – EN Slovník

Česko anglický offline slovník čítající 200 000 slov. Vykašlete se na google translate, protože slovník potřebujete vždycky když zrovna nemáte po ruce wifi nebo mobilní internet, či signál.

Pražské MHD

Ať už jste vidlák nebo Pražák a potřebujete si najít MHD, tak je tohle program právě pro vás.

Vibrometer

Super věc a citlivá věc. Jednoduchý snímač vibrací. Položte to na stůl a poznáte i nejjemnější otřesy, dejte si mobil na ruku a jestli vám to naměří 0.0, tak jste nejspíš mrtví.

Psí píšťalka

Na psy a  hluché důchodce sice neúčinné, ale k čemu jinému chcete přirovnat tento odporný zvuk?  Na naštvání okolí, GENIÁLNÍ! Zvládá to 7khz, 11khz, 15Khz….a to další už neslyším : – )))

Detektor kovů

Taky sem si myslel, že je to blbost, ale používá to magnetů uvnitř mobilu, k detekci kovů. Ideální pro kohokoliv, kdo potřebuje vybourat kus zdi a neví, kde ten zatracený drát vede… A taky doporučuji všem, kteří při prohlížení čehokoliv mají otázku : „To je kov?“ Tak vemte mobil, spusťte tuhle aplikačku a už se tak blbě neptejte!

 Shake!

Zatřeste s mobilem a zamče se vám ovládání, jako kdybyste mobil zamčeli normální cestou. Je to super věc, když chcete mobil dát do kabelky nebo do batohu a nevíte, jestli jste ho zamčeli. A ta druhá výhoda je, že to šetří čas. Zatřeste, zamčete. Naopak to nejde .-)

SMS Backup

Zálohujte a obnovujte zálohy SMSek. Máte plnou paměť zpráv s vaším milovaným/milovanou? Tohle je aplikace přesně pro vás, když nechcete mazat smsky, ale zároveň máte plnou paměť. Uloženou zálohu nahrajete do PC a máte vystaráno.

Phone Backup

Umí zálohovat úplně vše na SD kartu. Od kalendáře, přes kontakty až po sms a další.

SWORD!

Je to totální blbost, ale tak vám to zvedne náladu, že se budete smát ještě hodně dlouho. Taky je to dobré pro odreagování nebo když chcete dát mobil do ruky dětem a víte, že by pro ně byla nějaká hra příliš složitá. Aplikace dělá jen to, že po spuštění si vyberete meč a když s mobilem třesete, vydává to zvuky, jako kdybyste s mečem šermovali a mlátili do všeho možného i nemožného. Nedoporučuji to u větších tabletů a do upocených rukou. Až s mobilem nebo tabletem vymlátíte někomu sklo touto aplikačkou, tak si vzpomeňte na to, že jsem vás na to upozorňoval.

Sketch Easy

Malování tužkou. Na odreagování super. Sami byste se divili, co vaše prsty a fantazie dokáže nakreslit.

GPS logger

Máte GPS ve vašem tabletu/mobilu s Androidem? Zapněte gps logger a zjistíte vaši trasu, kudy přesně jste šli/jeli.

GPS Compas

Kompas, který využívá vaší GPSky.

GPS výškoměr

Používá 2 až 3 GPS satelity pro výpočet výšky.

Swiss army knife

Tak tohle je jedna z nejužitečnějších aplikací pro android. Název je vystižný. Kompas, stopky, vodováha, pravítko, baterka, kalkulačka a další miniaplikace uvnitř této malé aplikačky. Doporučuji do každého mobilu.

Svítilna

Pokud má váš mobil diodu, zapne se, pokud nemá, rozsvítí se displej do běla, tak něco málo v noci uvidíte, až si budete svítit mobilem. A taky to deaktivuje uzamykání kláves mobilu po dobu běhu aplikace.

Svátky Widget

Kdo má dnes svátek?

Čistá/hrubá mzda

Aplikace pro výpočet mzdy. Doporučuji.

Unit converter

Konvertor jednotek. Od hmotnosti, přes teploty, vzdálenosti,peníze,radiány, všechno.

Národní vlajky

Kvíz národních vlajek. Super na trénování paměti, super do makroekonomie a pro další účely.

AdosBox

Dosbox pro android. Rozjeďte jakoukoliv hru, jakýkoliv program, který jste spustili na Microsoft DOS ve vašem androidu. 3x hurá! Zahrajete si Doom, Comander Keena, Need for speed, Warcraft, Warcraft II a mnohem více her, které jste spustili pod dosem!

Španělsky za 12 dní

Španělština – zdarma.

 Wifi analyzer

Jste síťař a chcete zjistit více informací o intenzitě signálů, kanálech a dalších ?

 Wifi radar

Vyhledá ve vašem okolí wifiny a ukáže v jaké vzdálenosti jsou od vás acces pointy na wifiny.

Wow mobile armory

Jste wowkař? Ne? Tak na tuhle aplikačku zapomeňte.

CZ – DE slovník 

Wenn man ins Tschechisch aus Deutsch úbersetzen wollen… A protože moje němčina nikdy nebyla skvělá, tak mi tento slovník vždycky pomůže.

Torrent – lite

Jste na free wifině a chcete z ní vydojit maximum? No tak pokud chcete sosat torrenty přímo do mobilu, tak tohle je to ideální pro vás. Hodíte si mobil na stůl, sosnete si přes wifi torrent a zatímco pracujete, mobil s androidem nebo váš tablet hezky stahuje za vás .-)

Screenshot

Dělejte fotky vaší obrazovky androidu rychle a jednoduše. Co je to screenshot, viz wikipedie.

Cigaretový kouř

Je to vesměs blbost, ale ukažte to kuřákovi, co na to bude říkat .-)

Android Asistent

18 aplikací v jednom. Umí to čistit, zobrazovat všechno možné, spravovat jak běžící, tak nainstalované aplikace a na to další jsem ještě nepřišel..

ASE rally clock

Ten kdo jezdil rally, tak pochopí. Pro vás ostatní – perfektní a sakra přesné stopky, za které by se nestyděl ani rally jezdec.

BT-controller

Geniální…Představte si, že si z mobilu uděláte herní gamepad, který znáte z vašeho playstationu nebo z nintenda. Připojíte to přes bluetooth k počítači a můžete začít hrát.

 Archidroid

Archivujte přímo ve vašem androidu. Umí jak rar, tak zip, tar.gz atd… Umí jak rozbalovat, tak zabalovat.

Bluetooth chat

Sedíte na přednášce, semináři, ve škole a nemáte na psaní smsek? Tak si je pište přes bluetooth!

Blueput

Váš mobil se přemění v klávesnici nebo gamepad pro váš PC/PS3.

Bluetooth – pc 

Geniální aplikace. Koukáte na film a nechce se vám vstávat, aby jste vypínali PC? Máte pomocí bluetooth spárovaný váš android s vaším PC, a hezky si ho dáte vypnout, nebo můžete ovládat myš, klávesnici, celý počítač hezky na dálku jako kdyby to byla televize a váš mobil dálkové ovládání.

German- czech dictionary

10 000 slov. Offline slovník. Pokud vám nebude vyhovovat první slovník v tomto seznamu, tak běžte do tohoto.

Hlukoměr

Máte pokrk někoho hlučného? Zapněte tuto aplikačku, dejte mu to ke krku a ukažte mu, na kolik decibelů je hlučný. Třeba se ztiší. Na mém Samsungu Galaxy byl microfon možná trošku moc citlivý a ukazoval vyšší údaje, než odpovídaly realitě. Ale to dělaly všechny stejné aplikačky, což je otázkou citlivosti mikrofonu.

Connectbot

SSH terminál pro váš android. Spravujte vaše linuxové servery z vašeho androidu.

Linux Lazy

Seznam všech příkazů a jejich manuálů pro linux. Pro začátečníky s linuxem, DOPORUČUJI!

 

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji cca 30 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem spravuji s dalšími kolegy 8000 serverů po celé Evropě a tato práce mě nesmírně baví, protože se vše musí automatizovat a nabízí mi to možnost trénovat další evropské jazyky od Angličtiny, přes Němčinu až po Italštinu.