St. Dub 17th, 2024

Je to totální kravina, ale na dedikovaný server je to fakt nepostradatelné k vyřešení. Zadáte shutdown -h 0 a server se vypne. Zadáte halt a server se nevypne. Jenom se „ukončí systém“, vypnou disky ale zdroj a větráky se pořád točí. Abyste to vyřešili, totální vypnutí systému řeší příkaz halt -p na novějším jádře linuxu od 3.2.0 nahoru. Na spoustě diskusních for se o tom jen debatuje, někdo obviňuje z problému Wake on lan (dále jen WOL) a radí jeho vypnutí v biosu, někdo jiný zase radí vypnout acpi (to fakt nedělejte!).

Pokud chcete však vypínat server pomocí halt a nepsat pořád halt -p, nebo po Vás server převezme kolega, který to neví, doporučuji ošetřit startovací skript na halt:

editněte si soubor /etc/init.d/halt

if [ "$INIT_HALT" = "HALT" ]
then
  poweroff=""
fi
Stačí změnit kód na:
if [ "$INIT_HALT" = "HALT" ]
then
  poweroff="-p"
fi

zdroj

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji cca 30 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem spravuji s dalšími kolegy 8000 serverů po celé Evropě a tato práce mě nesmírně baví, protože se vše musí automatizovat a nabízí mi to možnost trénovat další evropské jazyky od Angličtiny, přes Němčinu až po Italštinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

fifteen + 4 =