USB boot: cannot load a ramdisk with an old kernel image <- unetbootin

Errorová hláška: “cannot load a ramdisk with an old kernel image” by si třeba v takové Číně zasloužila postavení ke zdi. Úplně typická ukázka toho, jak někdo dokáže totálně zničit jeden dříve velmi funkční program totálně debilním bugem, který se dokonce ještě dostane do stable release. Ano mluvím o unetbootinu! Jak si tohle vůbec někdo může dovolit pro mě zůstává záhadou, každopádně kvůli tomuhle se stává jakákoliv nová verze unetbootinu pro mě nepoužitelnou v okamžiku, kdy mám více možností v boot menu na flashce. Takže milí autoři, pěkně jste mě nasssštvali, spoustu dalších uživatelů taky a vzali jste mi asi 20 produktivních minut mého života stráveného nad něčím, co je zcela Vaše chyba a neschopnost si pohlídat něco tak důležitého, jako je jeden configurák a zapříčinili jste vznik této novinky! Co funguje, neměňte!

Tak jsem si postěžoval….No a teď jak to vyřešit.

Otevřte si soubor syslinux.cfg na flašce nebo na čem to máte a editněte:

Tam kde máte něco jako:

label ubnentry3
menu label Test ^memory
kernel /install/mt86plus
append initrd=initrd.gz

Nahradíte poslední řádek v každém bodu menu, který Vám po spuštění nebootuje za něco takového:

label ubnentry3
menu label Test ^memory
kernel /install/mt86plus
append –

Tohle je bug, který ve starších verzích unetbootinu nebyl.

Já to zkoušel s ubuntu 8.0.4 LTS, funguje to na všem, co vypisuje stejnou hlášku po zvolení konkrétní možnosti v menu. Chtěl jsem totiž přes unetbootin původně nahodit na prázdnou flashku nejnovější memtest kvůli “nové” operační paměti do VIA EPIA C3 mini-itx desky.

Problém byl v okamžiku, kdy mi to nechtělo bootovat. Tak jsem chtěl vyzkoušet nějaké starší ubuntu 10.04, tam se mi samozřejmě po bootu totálně rozpadl obraz, protože technici VIA Technologies, Inc. se asi učili dělat grafické čipy někde na Ukrajině, nebo v Saharské Africe a dostali přitom úpal, protože to nedokáže zobrazit ani text v ubuntu 10.04, Debiany a Lubuntu s fedorou jsem odpískal a nakonec jediné co mi fungovalo na tak prehistorickém hardwaru bylo Ubuntu 8.0.4 kde shodou náhod je i memtest, tak když už to dávám na flashku, mám tam jak použitelný ubuntu na starší stroje, tak i memtest, kvůli kterému jsem tu dnes ztratil tak hodinu života, za kterou proklínám autory unetbootinu a inženýry Via technologies Inc. Styďte se, doufám, že Vás jednou zavřou jak Kim Dotcoma!  Ještě víc mě pobavil výkon 3d akcelerace, když jsem ze srandy dal spustit screensaver na ubuntu 8.0.4. Prvně jsem si myslel, že se to seklo úplně, až po 2 minutách mi došlo, že se trochu pohla myš. Jsem rád, že můj datastore pohání starý intel atom 230 s prehistorickou Intel GMA grafikou (která stojí za prd jako všechny grafiky, jaké kdy intel udělal), než tahle zmetkovská Via epia C3, na kterou budu muset nahodit nějaký prehistorický debian, aby to vůbec frčelo obstojně v dalším stavěném datastoru. Na tom atomu vcelku dobře běhá na kost očesaný debian squeeze.

Dost mi pomohl tento zdroj.

Jedna odpověď na “USB boot: cannot load a ramdisk with an old kernel image <- unetbootin”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 × two =