Út. Dub 23rd, 2024
Der Untergang der Titanic

Když se snažíte zadat hlášku:
kubectl get nodes, vypíše vám to:

Unable to connect to the server: x509: certificate signed by unknown authority (possibly because of „crypto/rsa: verification error“ while trying to verify candidate authority certificate „kubernetes“)

Kubernetes je skvělá technologie, pokud se vám nehroutí pod rukama. 😉

řešení:

mv $HOME/.kube $HOME/.kube.bak
mkdir $HOME/.kube
sudo cp -i /etc/kubernetes/admin.conf $HOME/.kube/config
sudo chown $(id -u):$(id -g) $HOME/.kube/config

Případně Copy&pastovatelný oneliner:

mv $HOME/.kube $HOME/.kube.bak && mkdir $HOME/.kube && sudo cp -i /etc/kubernetes/admin.conf $HOME/.kube/config && sudo chown $(id -u):$(id -g) $HOME/.kube/config 

Po zadání příkazu již vidíme, že vše funguje, jak má:

# kubectl get nodes
NAME    STATUS  ROLES         AGE   VERSION
kubemaster Ready  control-plane,master  3d18h  v1.23.3
kubenode  Ready  <none>         3d18h  v1.23.3

Zdroj

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji cca 30 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem spravuji s dalšími kolegy 8000 serverů po celé Evropě a tato práce mě nesmírně baví, protože se vše musí automatizovat a nabízí mi to možnost trénovat další evropské jazyky od Angličtiny, přes Němčinu až po Italštinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eleven + 17 =