Pá. Dub 19th, 2024
2 produkty bílé chlupaté polštáře s názvem kokot a mini kokot

Ano, i s takovými případy se setkávám a sepíšu sem vše, co proto můžete udělat, snad tím pomůžu více ženám, kterým ex-přítel otravuje život.

Změňte si všude hesla

Změňte si heslo, od facebooku, všech sociálních sítí, instagramu, gmailu či seznam.cz. Nedávejte si na žádném fyzickém počítači ukládat hesla v prohlížeči, odkud si to může váš ex přečíst.

On ale ví, kde se nacházím, podle sdílení polohy mého telefonu

Pokud máte iphone, sdílíte svou polohu možná dobrovolně a nevíte o tom. Zde je návod, jak si zrušit sdílení plohy na iphonu.

Pokud máte android, sdílíte svou polohu taky možná dobrovolně. Zde můžete zakázat aplikacím přístup ke sdílení polohy na androidu.

Dále mohou sdílet polohu různé dopravní aplikace, jako je waze, google maps apod…

Potřebuji to řešit okamžitě, akutně

Kontaktujte nejlepší kamarádku, nechtě ji nafotit všechny SMSky, udělejte si důkazy, že vás ex-přítel sledoval a pokud víte, že vám hrozí nebezpečí, okamžitě kontaktujte policii se všemi důkazy, na kterých bude prokazatelné, že vás ex vydírá, vyhrožuje, nebo že budete reálně cítit, že vám hrozí nebezpečí na vašem životě. Pokud už je situace tak moc nebezpečná, že se s vámi chce po rozchodu setkávat, udělejte vše proto, abyste se s ním nemusela setkat a případně ho odkažte na kamaráda, či kamarádku, pokud se jedná o předání klíčů, či věcí apod… Hlavně se s ním nesetkávejte osobně, pokud nevíte, jestli vám hrozí ohrožení na životě.
Pokud už se s ním setkávat musíte, mějte s sebou minimálně 2 svědky, kteří vám mohou v případě průšvihu dosvědčit, že došlo k něčemu nebezpečnému z jeho strany a situaci si preventivně na ticho nahrávejte, nemiřte s mobilem na něj, cílem je mít aspoň audizáznam, kdy vám třeba vyhrožoval pro předání na policii.

Tohle bude bolestivé – přemazání celého telefonu vrácením do továrního nastavení

Jakmile máte zajištěny všechny důkazy, tak tohle bude bolestivé, ale uveďte telefon do továrního nastavení. POZOR: Smažete si tím všechna data v mobilu, aplikace, zálohy, data, smsky, historii telefonátů, fotografie, videa, aplikace (profily vám zůstanou, protože jsou uloženy na straně poskytovatelů sociálních sítí) sociálních sítí, úplně všechno, co jste na mobil nahrálli od okamžiku, když jste ho koupili a převzali. O všechno z toho přijdete, dost možná nenávratně, ale taky by tam už neměly být aplikace na sdílení polohy, pokud si je znovu nestáhnete a nenainstalujete.

Preventivně si na dočasno na mobilu vytvořte úplně nové profily, nový gmail účet, který váš ex nemá apod…

Kdy ani to nepomůže?

Pokud máte napadený telefon nějakým kryptovirem, malwarem a dalším balastem, který se tam objevuje pravidelně i po „přemazání“ telefonu návratem do továrního nastavení. Takový telefon, pokud má nižší cenu, než jednotky tisíc, nemá smysl dávat komukoliv na opravu, protože cena opravy bude dražší, než koupě jiného telefonu v hodnotě jednotek tisíc korun.

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji cca 30 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem spravuji s dalšími kolegy 8000 serverů po celé Evropě a tato práce mě nesmírně baví, protože se vše musí automatizovat a nabízí mi to možnost trénovat další evropské jazyky od Angličtiny, přes Němčinu až po Italštinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 × 4 =