Ne. Kvě 19th, 2024

Zkrátím to, protože jsem momentálně naštváním bez sebe. Sony Xperie jsou příšerné telefony, které jsou 2x dražší, než konkurence, přičemž trpí spousta neduhy. Foťák obvykle těžký podprůměr v cenové kategorii, telefon se zasekává, zpomaluje, zkrátka abych jednou větou zhodnotil Sony Xperia L4 a Sony Xperia 10 II, jsou to příšerné telefony s 2x tak vyšší cenou, než by měli mít.

Takže chybu v podobě Sony jsem nakonec neudělal a jsem za to …asi vděčný, mohl jsem totiž vybrat ještě hůř. LG jsem vyřadil, protože android 9. Přecházet na e-sim jsem nechtěl.

Nokie jsem hodil přes plot. Příšerná pádla a v telefonech jsou bezpečnostně děravé snapdragony. Moje požadavky se tedy ubíraly směrem telefony s čipy mediatek nebo exynos. Tadá a jsme zase u samsungu. Bohužel.

Vybral jsem nakonec Galaxy A41. Já pitomec jsem měl dokoukat videorecenzi. Na konci videorecenze na youtube zaznělo něco ve smyslu „telefon je vlastně předražený samsung Galaxy A40, jestli chcete ušetřit peníze a nemrhat penězi na něco, co defakto nijak neoceníte, kupte si Samsung Galaxy A40 a na A41 se vykašlete.“ Ok, dobře, moje chyba.

První dojem? Pěkná krabička, COŽE?! Telefon došel ze Slovenska? No tak to je za trest. V telefonu nainstalována aplikace od T-debajlu a další tuna zbytečných aplikací. Nekoukám na netflix, nechci netflix, nezajímá mě netflix. A co jsem dostal? Netflix aplikaci v telefonu, kterou navíc nelze odinstalovat. Skvělý! Vítejte v roce 2020. Všichni vám cpou aplikace doslova jako kdyby se jich chtěli sami zbavit.

Import dat ze starého xiaomi mě mile překvapil. Prostě funguje bez vážnějších stresů a nadávek. (úprava: ne, nefunguje. Přenáším to již třetí pokus a vždycky to vyhnije nebo selže, nebo odpálí rakety v Severní Korei).

Proč bych si už nikdy Samsung nekoupil

 1. Tuna zbytečných aplikací, o které jsem se nikoho neprosil. Já chci čistý android a jestli něco opravdu chci, tak si to tam doinstaluji! Tohle pochopila Nokia, bohužel ta dělá nesmyslně široká pádla.
 2. Odporné, hnusné, stupidní pozadí hlavní obrazovky! Drahý Samsungu, dejte mi s animacemi sypajících se bonbónků pokoj!
 3. Ještě víc do běla mě rozčílil jejich eshop „Nechceš, aby tvůj telefon vypadal jako telefon pedofilního úchyla s bonbónky přes celou obrazovku?“ Super! Tak tady máme eshop, ve kterém ti cpeme a doporučujeme úplně odporné tapety, které by sis v životě ani zdarma nestáhl a dokonce jsme natolik drzí, že po tobě za ty hnusné tapety chceme peníze! Sorry Samsungu, ale s tímhle běžte fakt do prdele! Tohle je ještě něco hnusnějšího, než když apple přijde s další generací telefonu, ve kterém vám odmontuje displej a za ten si musíte zvlášť připlatit $199.
 4. Chcete povolit aplikaci, „o které jste nikdy neslyšeli a nevíte co dělá“, přístup do vašich kontaktů, smsek, na vaše bankovní konto, do vašich kalhot, do vašeho soukromí a ideálně aby telefon měl přístup i k vám do sprchy, když se zrovna sprchujete? Po páté dávám zakázat a telefon se mě po šesté ptá na něco, co nechci aby mě s tím telefon už otravoval!!!
 5. Já nevím, asi stárnu, nebo chytám z androidu 10 asi 42 různých druhů rakoviny.
 6. Telefon položím na jiný plastový povrch a telefon různě klouže jak exkrement do mísy všude různě po stole.
 7. Nalepování 5D a 42D sklíček je rakovina! Nalepím to, teď najednou zjistím kvůli tomu retardovanému rámečku, že jsem to posunul o asi 0,00005mm lehce nalevo a samozřejmě mi prosvítá světlo z telefonu skrz ten černý rámeček fólie, takže to pere do očí knockout jako od profesionálního boxera pocit z vlastního životního neúspěchu, že jsem takový imbecil a nedokázal jsem ani pořádně nalepit jednu stupidní nálepku přes displej!! Nemůžete konečně ty telefony dělat tak, aby už ty nálepky nebyly potřeba? Za měsíc mi to stejně odpadne a vyhodil jsem oknem 250 korun za fólii na displej, která by mě přímo z číny stála tak 30 korun. No prostě ať příště Samsung ty fólie konečně dodává s telefonem třeba v 5 kusech.
 8. Který inženýr vymyslel, aby měl telefon natolik klouzavý povrch, že vám kromě po stole, v autě, po šmirglpapíru, po chodníku, po uchu, zkrátka VŠUDE klouzal jak ho*** do hajz**!!!?
 9. Naprosto spontánní zapípání telefonu se znělkou androidu (nebo samsungu?) jednou za pár minut. To má být notifikace, že mi přišla zpráva? Nebo notifikace, že se něco stalo? Musel jsem vypnout zvuk, hrozně mě to otravovalo.
 10. Ale nééé!!! A kde mám notifikační diodu? Taková hloupost, jako notifikační dioda, kterou cpou i do telefonu za 1500 a telefon za 6 tisíc to nemá? Pro pána Jána, co jsem to po 2 měsících pečlivého vybírání telefonu vybral za šmejd?!
 11. Přemigrujte si data ze svého stávajícího telefonu do nového! Skvělý nápad. Migruji to už potřetí a vždycky to na něčem selže…Tahle aplikace mohla fungovat někde v testovací laboratoři v Jižní Korei, ale ne v České republice.

Co mě naopak mile překvapilo (nevím však jestli je to zásluhou Samsungu nebo Googlu)

…počkat co mě vlastně mile překvapilo?  Vcelku pěkný displej, kdyby tam do sebe nenarážely 3d modely bonbónů a marshmallow…Jen když zapnu displej toho telefonu, vidím jak to tam do sebe naráží, tak ten telefon chci rozmlátit o zeď, pak ten telefon pořádně rozdupat, zapálit a poslat zpět výrobci, že chci za tohle peníze zpět. Příště tam nacpěte nějakou přírodu, nebo kamení, nebo moře, nebo nějaké naplácané čáry přes sebe, bude to působit moderněji, než tenhle pedofilně vyhlížející motiv s bonbónky…

Shrnutí

Omluvte moji vulgaritu, ale nejde to jinak. Takhle nasranej z koupě telefonu už jsem za posledních 10 let ještě nebyl. I kdybych dal za telefon 35 tisíc, byl bych nasranej. Kdybych za telefon dal méně, byl bych stejně nasranej. Takže bohužel, mobilní telefony v roce 2020 nenaplňují moje představy o tom, jak by měl telefon vypadat, fungovat, zobrazovat, padnout do ruky.

Výsledek výběru tohoto telefonu je naprostá rezignace výrobců přinášet nějaké použitelné inovace.

Drazí výrobci, shrnu vám, co po telefonu chci po softwarové stránce, protože mám dojem, že jsem se k tomuto tématu pořádně nevyjádřil:

 1. Chci aby 80% aplikací v androidu po mě nechtěla vědět velikost mého mužství a nesnažila se mi kvůli soukromí lézt do postele, na toaletu, do kontaktů, do smsek, jen abych dostal přístup k aplikaci Kalkulačka. To vážně?
 2. Chci aby telefon neměl na šířku více než 70mm, protože širší telefon, ikdyž mám pracky jak lopaty, mě stejně začíná vadit, jak křečovitě to držím. K retardaci výrobců ještě mobily dáváte do lesklých, mazlavých nátěrů, takže telefon je jako kluzké hov**, které mi vypadne v příštích…právě mi spadl na zem, a už mám to fantastické nalepovací 5D úžasné nerozbitné sklíčko rozbité….ten telefon spadl z metru a ještě byl připojený na napájecí kabel, který jej zbrzdil. Od příště už jen telefon s kovovým povrchem, už nikdy ne lesklý plast. S koženým pouzdrem bude telefon mít 75mm a kdyby měl telefon 75mm a k tomu kožené pouzdro, které z toho udělá 80 možná 85mm, tak mám v ruce telefon na krájení mrkve. Děkuji, nechci.
 3. Fakt mě nezajímá milion aplikací, které v telefonu mít nechci a mám proto oprávněný dojem, že telefon zpomalují. Chci vzít do ruky telefon a chci tam mít od výrobce co nejméně aplikací, protože mě zajímá okruh mých cca 30 aplikací a nemám zájem tam mít dalších 40 aplikací od výrobce, které nikdy nebudu používat, nepoužívám a NECHCI používat, nezajímá mě to, nechci ty aplikace! Dávno pryč jsou doby, kdy se výrobci přetahovali, kdo vám víc zaplácá paměť zbytečnými aplikacemi ve smyslu „my vám přece dáváme něco navíc“…jo, dávali, zpomalení telefonu vlastním softwarem, gratuluji.
 4. Já bych byl rád, kdyby mi telefon fungoval bez sekání i za rok…. I za 2 roky…i za 3 roky…bez nutnosti ho přemazávat, formátovat, rootovat, flashovat, abych ho ve finále jednoho dne bricknul.
 5. Můžete prosím příště grafický vzhled telefonu v operačním systému upravit tak, abych si nepřipadal divně, kdykoliv se podívám na pozadí telefonu? Sorry jako, ale ty další pozadí vypadají snad ještě hůř, než to, co je tam v defaultu. Chce se mi zvracet.

Závěr

Jestli děláte takhle mizerné telefony, ze kterých chytám totální rage, jakmile ten telefon teprve uchopím do ruk, ze kterých mi mezitím 10x telefon zklouzne na stůl a ze stolu na zem, tak začínám mít oprávněný strach, co se stane, až dostavíte s KHNP další blok Dukovan.

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji cca 30 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem spravuji s dalšími kolegy 8000 serverů po celé Evropě a tato práce mě nesmírně baví, protože se vše musí automatizovat a nabízí mi to možnost trénovat další evropské jazyky od Angličtiny, přes Němčinu až po Italštinu.

One thought on “Jaký telefon jsem nakonec vybral? Samozřejmě, že ten nejhorší z nejhorších! Jaký byl? První dojmy”
 1. Samsung se v historii zaměřoval na ženy a na muže, kteří chtějí krásný obal, ale praktičnost už ne. Následně přišla éra selfie a Samsung se začal orientovat na mladé co chtějí spíš foťák než telefon. No a dnes je to takový paskvil něčeho co ani nedokážu popsat … hlavně hodně vyrejžovat na reklamě a méně kvalitních součástkách (defakto dneska narazit na kvalitu a za rozumnou cenu je hold problém)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

12 − seven =