Pá. Čvn 21st, 2024

Potřebujete nutně změnit mac adresu kvůli port securitě na switchi. A protože jste lenošní, tak se Vám nechce lézt na switch, je pro Vás pohodlnější si změnit mac adresu na počítači než to nechávat

Můj /etc/network/interfaces vypadá nějak takto (na počítači, kde je DHCP klient):

auto lo
iface lo inet loopback

auto eth0
iface eth0 inet dhcp
hwaddress ether 00:1a:6b:3a:98:a7

Toť vše.
Řádek s hwaddress ether nastaví počítači uvedenou mac adresu, díky čemuž si pak může líznout ip adresu z routeru, protože je switchem připuštěn na síť.

Pokud chcete vědět víc, poradí Vám tento článeček:
http://www.howtogeek.com/howto/ubuntu/change-your-network-card-mac-address-on-ubuntu/

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji cca 30 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem spravuji s dalšími kolegy 8000 serverů po celé Evropě a tato práce mě nesmírně baví, protože se vše musí automatizovat a nabízí mi to možnost trénovat další evropské jazyky od Angličtiny, přes Němčinu až po Italštinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *