So. Kvě 25th, 2024

Jakmile máte diskové pole, tak znejistíte, co je pro Vaše harddisky nejlepší pozice.
Z toho co jsem se dočetl na různých diskusních forech, kde na závěr přiložím odkaz na jedno z nich, Vás mohu ujistit že u nových disků (LBA), by to mělo být jedno. U starých disků CHS po sformátování disku v horizontální poloze a přehození disku do vertikální polohy to dopadlo špatně kvůli gravitaci. Disk četl co neměl.

Příklady z praxe – disková pole značky HP – disky uloženy vertikálně pro maximální úsporu místa. Na druhou stranu i přesto se setkávám s většími diskovými poli, kde je způsob uložení disků horizontální v jakékoliv konfiguraci. Dalším příkladem – přenosné disky, občas některé notebooky leží, stojí, jsou opřeny v nepříliš pohodlných pozicích a nelze jednoznačně určit, že by to pevným diskům výrazně škodilo.

Zajímavý zdroj s diskusí

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji cca 30 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem spravuji s dalšími kolegy 8000 serverů po celé Evropě a tato práce mě nesmírně baví, protože se vše musí automatizovat a nabízí mi to možnost trénovat další evropské jazyky od Angličtiny, přes Němčinu až po Italštinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

14 + fifteen =