Pá. Čvn 21st, 2024

Poslední týden pořád přemýšlím nad myšlenkou udělat si počítač z LEGA. Mělo by to 3 výhody.

1) Až Vás design skříně přestane bavit, tak si prostě jen přeskládáte předek.
2) Když si změníte hardware a tedy i chladiče, můžete si přeskládat jednoduše vnitřek skříně tak, aby se zlepšil průtok vzduchu.
3)  Napočítejte na prstech obou ruk počet Vašich přátel, kteří mají počítač z Lega…

 

Tenhle nápad sem píšu proto, že ikdyby jste tento nápad uvedli do realizace, nikdy se nepřiblížíte té stejné představě, jakou mám o počítačové skříni z lega já. Design musí být funkční. Co opravdu nenávidím je design, který je opravdu na úkor praktičnosti. Lego by to mohlo vyřešit.

 

Určitě ale nechci, aby to „barevně“ dopadlo jako v případě tohoto kolegy z jednoho francouzského webu:

Avatar

By mirra

Hardwaru a počítačům se věnuji již od roku 2003. Za tu dobu jsem poskládal stovky počítačů, opravil tisíce počítačů a vyřešil nespočetně problémů, vad a chyb, se kterými se setkávali uživatelé. Od roku 2005 se zabývám servery, zejména těmi herními, v roce 2007 jsem se začal věnovat Valve Source SDK level designu, který šel od roku 2009 k ledu kvůli studiu Informatiky na univerzitě. Podílel jsem se chvíli i na provozu síťové laboratoře MENDELU, dnes spravuji cca 30 serverů/diskových polí na univerzitě, řeším IT v malých a středních firmách tak, aby firmy ušetřily nemalé částky při zlepšení kvality a soustředím se na snižování nákladů na IT od licencí až po hardware, software, provádím konsolidace a audity platnosti licencí, které firmám šetří rovněž nemalé peníze. Z velkých firem spravuji s dalšími kolegy 8000 serverů po celé Evropě a tato práce mě nesmírně baví, protože se vše musí automatizovat a nabízí mi to možnost trénovat další evropské jazyky od Angličtiny, přes Němčinu až po Italštinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *